خبر های فوری:

شنبه, ۱۸ آذر ۱۴۰۲, ساعت ۲۲:۴۳

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال: قیمت بیت‌کوین به ۳۶ هزار دلار می‌رسد

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال: قیمت بیت‌کوین به 36 هزار دلار می‌رسد

پس از حمله روسیه به اوکراین، قیمت بیت‌کوین اخیراً روندی کاهشی داشته و در زمان نگارش این گزارش کمی بیش‌تر از ۳۸ هزار دلار است. سقوط ارزش پادشاه رمزارزهای دنیا برروی این بازار تأثیرگذار بوده است و اکثر ارزهای دیجیتال روندی کاهشی را تجربه می‌کنند. اما سقوط ارزش بیت‌کوین به همین‌جا ختم نمی‌شود، چرا که تحلیلگران بر این باورند که قیمت رمزارز محبوب دنیا به ۳۶ هزار دلار نیز خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از کوین تلگراف، پس از بسته شدن کندل هفتگی بیت‌کوین و ادامه‌دار بودن حمله روسیه به اوکراین، قیمت این رمزارز در هفت روز اخیر روندی کاهشی را تجربه کرده است.

تحلیلگران با تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال به این نتیجه رسیدند که سقوط بیت‌کوین همچنان ادامه خواهد داشت.

هولگر ژاپیتر یکی از مطرح‌ترین تحلیلگران بازار سرمایه پیش‌تر در خصوص سقوط ارزش بازار ارزهای دیجیتال هشدار داده بود.به گفته وی، جنگ می‌تواند باعث ایجاد رکود و تورم شده و به بازار شکی بزرگ وارد کند.

ژاپیتز با بیان اینکه اقتصاددانان پیش‌بینی‌های خود درباره رشد بازار را کنار گذاشته‌اند و بیشتر در رابطه با تورم صحبت می‌کنند، اظهار داشت که ارزش سهام جهانی در حال حاضر ۱۱۰ تریلیون دلار معادل ۱۳۰ درصد تولید ناخالص داخلی جهانی است که در شرایط فعلی گران به نظر می‌رسد.

به غیر از ژاپیتز، پنتوشی یکی دیگر از تحلیل‌گران بازار سرمایه پیش‌بینی کرده است که بازارهای جهانی سقوط وحشتناکی خواهند داشت و پس از سال ۱۹۲۹ رکود جدیدی در دنیا به ثبت خواهد رسید.

البته تحلیلگرانی هم هستند که موضعی متفاوت داشته‌اند. به گفته این گروه از تحلیلگران، چشم‌انداز بازار ارزهای دیجیتال نسبت به بیت‌کوین و اتریوم همچنان دیدگاهی صعودی دارد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

اپل احتمالا در رویداد Peek Preformance از یک مانیتور اکسترنال ارزان‌ قیمت رونمایی خواهد کرد

خواندن مطلب بعدی ←

افزایش حق‌السهم دولت از درآمد اپراتورها و ۷ لایحه دیگر در حوزه ICT تصویب شدند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین