سفر رویایی ۴ فرد غیرنظامی به مدار زمین

امروز (۱۵ سپتامبر) شرکت اسپیس ایکس قرار است ماموریت Inspiration۴ را انجام دهد و طی آن چهار شهروند غیرنظامی را به مدار زمین بفرستد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اسپیس، چهار خدمه ماموریت  Inspiration۴ از مجموعه پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی ناسا در فلوریدا به مدار زمین خواهند رفت. اسپیس‌ایکس قصد دارد تا کپسول فضایی دراگون را بر روی موشک فالکون ۹ در روز ۱۵ سپتامبر از پایگاه فضایی کندی در فلوریدا به فضا بفرستد.

کپسول دراگون تنها سه روز در فضا خواهد ماند و هر ۹۰ دقیقه یک دور در مدار خواهد چرخید.

این کپسول با سرعت ۱۷ هزار مایل بر ساعت(۲۷ هزار کیلومتر بر ساعت) حرکت خواهد کرد.

برخلاف سفرهای فضایی جف بزوس و ریچارد برانسون، فضاپیمای شرکت اسپیس‌ایکس به مدار زمین خواهد رفت.

کانال یوتیوب اسپیس ایکس روز چهارشنبه پوشش زنده این ماموریت را از ساعت ۳:۴۵ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۲:۱۵ بامداد به وقت تهران) آغاز و پخش خواهد کرد.

اسپیس ایکس ساعاتی پیش در حساب کاربری خود در تویتتر نوشت: پنجره پرتاب پنج ساعته در ساعت ۸:۰۲ شب به وقت منطقه زمانی شرقی (۴:۳۲ صبح فردا به وقت تهران) بازخواهد شد.

پنجره راه‌اندازی یا پنجره پرتاب در پروازهای فضایی، یک دوره زمانی‌است که در طی آن یک وسیله نقلیه ویژه (موشک، شاتل فضایی و غیره) باید به منظور رسیدن به هدف مورد نظر خود راه‌اندازی شود.

اسپیس‌ایکس قصد دارد این فضاپیما را در فاصله‌ی ۳۳۵ مایلی(۵۳۹ کیلومتر) از سطح زمین یعنی ۷۵ مایل(۱۲۰ کیلومتر) بالاتر از ایستگاه فضایی بین‌المللی و هم سطح با تلسکوپ فضایی هابل قرار دهد.

این ماموریت به طور کامل توسط مرکز کنترل اسپیس‌ایکس نظارت خواهد شد و پس از اتمام آن این کپسول برفراز ساحل فلوریدا به جو زمین باز می‌گردد.

ماموریت Inspiration۴ اسپپیس ایکس یک ماموریت تاریخی خواهد بود زیرا یک پرواز کاملا غیرنظامی است و هیچ فضانوردی در میان این ۴ فرد وجود ندارد.

→ خواندن مطلب قبلی

افزایش سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی به ۱۰ درصد می‌رسد

خواندن مطلب بعدی ←

پیگیری تخلفات اپلیکیشن ها در فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان مجلس

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *