سفر به روسیه برای تایید واکسن اسپوتنیک‌وی

احتمال دارد کارشناسان سازمان بهداشت جهانی برای تایید واکسن اسپوتنیک‌وی به روسیه سفر کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، یک منبع آگاه به خبرگزاری تاس گفته که کارشناسان سازمان جهانی بهداشت ممکن است به زودی در زمینه واکسن اسپونتیک‌وی از روسیه دیدن کنند.

به طور خاص، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده که منتظر داده‌های اضافه از تولیدکننده واکسن است و  فرایند بررسی پس از آن ادامه خواهد یافت.

این منبع آگاه گفته است، مذاکرات بین تولیدکنندگان واکسن اسپونتیک‌وی و سازمان جهانی بهداشت در مورد تأیید واکسن ساخت روسیه ادامه دارد و ممکن است یک نماینده سازمان بهداشت جهانی دوباره و در زمان نزدیک به روسیه سفر کند.

این منبع گفت: تفسیر رسمی سازمان جهانی بهداشت عملاً بیانیه جارباس باربوسا، یکی از مدیران ارشد سازمان جهانی بهداشت (WHO) در قاره آمریکا  را رد می‌کند.

جارباس باربوسا هفته گذشته گفته بود، به دلیل تشخیص چندین خطا در تولید واکسن اسپوتنیک‌وی درکارخانه‌های محل تولید آن در روسیه، روند تایید این واکسن در سازمان بهداشت جهانی متوقف شده است.

سازمان  جهانی بهداشت در اوایل سال جاری چهار مورد از هفت خط تولید روسیه را بررسی کرد و در مورد یکی از آنها اظهاراتی را بیان کرد.

وزارت صنعت و تجارت روسیه در آن زمان گفت که پس از برطرف شدن مشکل ذکر شده از سوی سازمان بهداشت جهانی، متخصصان این سازمان قادر خواهند بود بازرسی مجدد از این خط تولید را انجام دهند.

→ خواندن مطلب قبلی

نقش هوش مصنوعی در آینده نظام درمان

خواندن مطلب بعدی ←

ثبت رکوردی جدید برای حفاری مریخ

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *