سرمایه گذاری ۹۰ میلیون دلاری تویوتا برای تولید خودروهای برقی

سرمایه گذاری 90 میلیون دلاری تویوتا برای تولید خودروهای برقی

تویوتا که به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های خودروسازی دنیا شناخته می شود، در حال سرمایه گذاری هنگفت و ۹۰ میلیون دلاری برای ساخت ماشین‌های برقی است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت، تویوتا در ایالت متحده به دنبال سرمایه گذاری بیشتر برای ساخت خودروهای برقی است. همچنین تویوتا برای ساخت باتری ماشین های برقی نیز دست به کار شده است و قصد دارد ۱.۲۹ میلیارد دلار سرمایه را به این بخش اختصاص دهد.

شایان ذکر، این میزان از سرمایه گذاری اولین برنامه تویوتا برای تولید خودروهای برقی نیست. چرا که این خودروساز چند ماه پیش نیز از سرمایه گذاری ۲۴۰ میلیون دلاری در کارخانه ویرجینیای ایالت متحده خبر داده بود. اما با این حال، این شرکت قصد دارد که ۷۳ میلیون دلار دیگر به این کارخانه تزریق کند.

کمپانی Toyota همچنین قصد دارد که ظرفیت تولید گیربکس‌های هیبریدی را به ۶۰۰ هزار دستگاه در سال برساند. تولید گیربکس‌های هیبریدی تنها هدف تویوتا نیست و قصد دارند در سال، ۱۲۰ هزار استاتور موتور عقب بسازند تا تولید موتورهای الکتریکی را تقویت کنند. کمپانی Toyota در حال حاضر سالانه یک میلیون گیربکس و موتور الکتریکی تولید می‌کند.

به غیر از ۷۳ میلیون دلار ذکر شده، این شرکت قصد دارد تا با ۱۷ میلیون تزریق سرمایه به کارخانه تنسی، سالانه ۳۰۰ هزار جعبه ترانس اکسل هیبریدی تولید کند. آن‌ها با تولید این حجم جعبه ترانس اکسل هیبریدی، تولید آن را به یک میلیون سیصد هزار قطعه افزایش خواهد داد.

ماموریت و اهداف توبوتا به همین جا ختم نمی‌شود و آن‌ها قصد دارند تا تمامی آپشن‌های خودروهای برقی خود را در کل خط تولید تا سال ۲۰۲۵ فراهم کنند و تا سال ۲۰۳۰، ۳۰ مدل EV را روانه بازار کند.

→ خواندن مطلب قبلی

گزارش درآمد توییتر در فصل چهارم سال ۲۰۲۱ منتشر شد

خواندن مطلب بعدی ←

افزایش امنیت جاده‌ها با نرم افزار ایمن سازی جاده ها

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *