خبر های فوری:

پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ساعت ۱۱:۵۲

سرعت اینترنت موبایل ایران با صعودی دو پله‌ای به جایگاه ۷۱ جهان رسید

سرعت اینترنت موبایل ایران با صعودی دو پله‌ای به جایگاه 71 جهان رسید

 بر اساس گزارش منتشر شده از سایت اسپیدتست در ماه می، سرعت اینترنت موبایل ایران با رسیدن به ۲۶.۱۰ مگابایت بر ثانیه از جایگاه ۷۳ جهان به ۷۱ جهان رسید.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اسپیدتست، سرعت موبایل اینترنت موبایل ایران در حالی به عدد ۲۶.۱۰ مگابایت بر ثانیه رسیده است که همچنان با میانگین جهانی فاصله زیادی دارد. میانگین سرعت اینترنت موبایل جهان در ماه می  ۳۰.۳۷ مگابایت بر ثانیه است.

گفتنی است که پرسرعت‌ترین اینترنت موبایل جهان به کشور نروژ اختصاص دارد. اینترنت همراه در نروژ  با صعودی دو پله‌ای در حال حاضر دارای سرعت ۱۲۹ مگابایت بر ثانیه است.  امارات و قطر هم به ترتیب با سرعت اینترنت موبایل ۱۲۴.۸۹ و ۱۱۷.۶۱ در جایگاه دوم و سوم این رده‌بندی قرار دارند.

در انتهای این رده‌بندی هم نام کشورهای افغانستان، ترکمنستان و ونزوئلا به ترتیب با بهره‌مندی از سرعت اینترنت همراه ۵.۱۷، ۴.۹۸ و ۴.۹۸ مگابایت بر ثانیه به چشم می‌خورد.

بر اساس گزارش جدید اسپیدتست، وضعیت اینترنت ثابت ایران اصلاً قابل قیاس با میانگین جهانی نیست و در وضعیت بدی به سر می‌برد. اینترنت ثابت ایران با بهره‌مندی از سرعت ۱۰.۳۴ مگابایت بر ثانیه در رده ۱۴۱ جهان و پایین‌تر از کشورهای  صحرای غربی، سورینام و وانواتو قرار دارد. میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان ۶۴.۷۰ مگابایت بر ثانیه است و سرعت اینترنت ثابت کشورمان ایران با این عدد فاصله معناداری دارد.

رتبه اول تا سوم کشورهای پرسرعت در بخش اینترنت ثابت هم به کشورهای سنگاپور، شیلی و تایلند اختصاص دارد که به ترتیب از سرعت ۲۰۹، ۲۰۶ و ۱۸۸ مگابایت بر ثانیه بهره می‌برند.

نویسنده صنایع مدرن

→ خواندن مطلب قبلی

رکوردشکنی جدیدی از بزرگ‌ترین هواپیمای دنیا به ثبت رسید

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی ریلمی Q5X با تراشه دایمنسیتی ۷۰۰ و باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین