چین به دنبال ساخت موشک مافوق صوت دقیق است

چین به دنبال ساخت موشک مافوق صوت دقیق است

چینی‌ها در حال کار بر روی ساخت انواع موشک مافوق صوت دقیق هستند که می‌توانند خودروی در حال حرکت را هدف قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از ایندپندنت، محققان و دانشمندان این پروژه معتقدند که پروژه مذکور پیشرفت بزرگی به شمار می‌رود و با آن می‌توان چالش هدف‌گیری یک شی متحرک با سرعت بالا را حل کرد.

تحقیق مذکور در نشریه Infrared and Laser Engineering منتشر شده است و محققان آن معتقدند که موشک‌های سریع می‌توانند در کسری از ثانیه مسافت‌های طولانی را طی کرده و به هدف اصابت کنند. البته آن‌ها تاکید داشتند که یک اشتباه کوچک می‌تواند مکان‌یابی موشک را دچار اختلال کرده و باعث به وجود آمدن حادثه‌ای بزرگ شود.

به گفته محققان، نشانگر مادون قرمز یک شی در حال حرکت فقط چند پیکسل است که در آن‌ها اطلاعاتی از بافت، ساختار و شکل جسم در حال حرکت وجود ندارد و همین موضوع سبب شده تا فرایند ردیابی و هدف‌گیری سخت شود.

اما با این حال، چینی‌ها مدعی هستند که موشک‌های مافوق صوت به روشی جدید از شناسایی و ردیابی مجهز شده‌اند و از همین رو به‌راحتی می‌توانند اهداف را با دقت بالایی هدف قرار دهند.

به گفته یانگ شیائوگانگ، رهبر ارشد این پروژه، محققان و دانشمندان در حال حاضر بر روی هدف‌گیری متحرک‌های کار می‌کنند که با سرعت زیاد در حال حرکت هستند.

موشک مافوق صوت جدید فقط بر اساس تصویر ثبت شده عمل نمی‌کند و در عوض از داده‌های جمع آوری شده توسط حسگرهای حرکت نیز استفاده می کند تا هر پیکسل را تطبیق دهد.

→ خواندن مطلب قبلی

نمایشگر تاشو ۱۷.۳ اینچی BOE برای لپ‌تاپ‌ها معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

وزیر ارتباطات: ۸۶ درصد از روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *