فروش سی دی برای اولین بار در ۱۷ سال گذشته رکورد زد

فروش سی دی برای اولین بار ۱۷ سال گذشته رکورد زد

امروزه استریم و پخش‌های زنده به‌عنوان مهم‌ترین بخش صنعت موسیقی شناخته می‌شود و افراد معتقدند که سی‌دی‌ها دیگر جای در این حوزه ندارند. اما گزارش‌ها حاکی از آن فروش سی دی برای اولین بار در ۱۷ سال گذشته رکورد زد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت، انجمن صنعت موسیقی آمریکا یا RIAA مدعی شد که فروش سی دی در سال گذشته رشدی ۲۱ درصدی داشته و درآمد حاصل از عرضه این محصول به بازار ۵۸۴ میلیون دلار بوده است.

بر اساس این گزارش، فروش سی دی در ایالت متحده آمریکا از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۲۰ و قبل از همه‌گیری ویروس کرونا، همواره روندی کاهشی داشته است. اما با فراگیر شدن کووید-۱۹، بسیاری از هنرمندان آثار خود را در قالب سی دی عرضه کردند و همین موضوع سبب شد تا فروش سی‌دی نسبت به سال‌های گذشته بهبود پیدا کند.

البته به‌غیر از سی دی، فروش برخی دیگر از فرمت‌های پخش موسیقی نیز روندی رو به رشد داشته است. به‌عنوان مثال صفحه‌های گرامافون با رشد ۶۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰، درآمد حاصل از فروش آن به مرز یک میلیارد دلار رسید. البته فروش صفحه‌های گرامافون در ۲۵ سال گذشته همواره روندی رو به رشد داشته است.

بر اساس گزارش RIAA، درآمدهای حاصل از دانلودهای دیجیتال در سال گذشته کاهشی ۱۲ درصدی را تجربه کرده است و به ۵۸۷ میلیارد دلار رسید.

البته پخش‌های زنده و استریم بر خلاف دانلودهای دیجیتال روند صعودی و رو به رشد خود را حفظ کرده است و کل درآمد حاصل از آن با رشدی ۲۳.۸ درصدی از مرز  ۱۲ میلیارد دلار عبور کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

سیاست‌های متا در مورد روسیه تغییر کرد

خواندن مطلب بعدی ←

مارک زاکربرگ: NFTها به اینستاگرام می‌آیند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *