رکوردشکنی جدیدی از بزرگ‌ترین هواپیمای دنیا به ثبت رسید

رکوردشکنی جدیدی از بزرگ‌ترین هواپیمای دنیا به ثبت رسید

شرکت استراتولانچ با طراحی هواپیمای غول‌پیکر به نام رخ (Roc)، بزرگ‌ترین هواپیمای دنیا را ساخته است. این هواپیمایی غول‌پیکر تا به حال پروازهای مختلفی را به صورت آزمایشی با موفقیت به ثبت رسانده است. حالا در هفتمین پرواز آزمایشی، بزرگ‌ترین هواپیمای دنیا با پرواز در ارتفاع بسیار بالا، رکورد پیشین خود را جا‌به‌جا کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اسپیس، هفتمین آزمایش این پرنده عظیم‌الجثه در حریم هوایی صحرای موهاوی در کالیفرنیا انجام شد و طی این پرواز توانست به حداکثر ارتفاع ۸۲۰۰ دست پیدا کند و رکورد قبلی که ۴۵۷۲ متر بود را از نظر سطح ارتفاع ارتقا بدهد.

رخ در حالی هفتمین پرواز آزمایشی خود را تجربه می‌کند که فقط یک هفته از ششمین پرواز آزمایشی آن می‌گذرد و به گفته استراتولانچ، جدیدترین پرواز رخ با هدف بررسی و آزمایش مواردی همچون سرعت هوایی، عامل بارگذاری و نصب پایلون در پلتفرم میانی انجام شد.

این هواپیمای غول‌پیکر دارای عرض بال ۱۱۷ متری است و استراتولانچ قرار است محموله راکت فراصوت Talon-A به اندازه ۸ متری را به جو زمین منتقل کند.

طبق اهداف بیان شده توسط این شرکت، اگر همه‌چیز مطابق نقشه پیش برود توسعه Talon-A تا زمان نخستین پرواز عملیاتی آن که برای سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده ادامه خواهد یافت.

→ خواندن مطلب قبلی

فروش می بند ۷ شیائومی از مرز یک میلیون نسخه گذشت

خواندن مطلب بعدی ←

سرعت اینترنت موبایل ایران با صعودی دو پله‌ای به جایگاه ۷۱ جهان رسید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *