روسیه ارزهای دیجیتال را جایگزین دلار می‌کند

روسیه ارزهای دیجیتال را جایگزین دلار می‌کند

هدف روسیه جایگزینی ذخایر دلار آمریکا با دارایی های دیجیتالی در بلندمدت است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از کوین تلگراف، با ادامه تلاش روسیه برای کاهش دلار، وزارت امور خارجه  این کشور در حال بررسی جایگزینی دلار آمریکا با ارزهای دیجیتالی است.

الکساندر پانکین ، معاون وزیر امور خارجه روسیه، در مصاحبه امروز خود با خبرگزاری محلی اینترفاکس، بر برنامه های این کشور برای کاهش سهم دلار آمریکا در ذخایر بین المللی روسیه و استفاده از آن برای تسویه حساب با شرکای خارجی تاکید کرد.

این مقام گفت که وزارت امور خارجه روسیه امکان جایگزینی دلار آمریکا با برخی دارایی های دیجیتالی در کنار سایر ارزها را رد نمی کند: “می توان دلار آمریکا را با سایر ارزهای ملی و منطقه ای و برخی دارایی های دیجیتالی در بلند مدت جایگزین کرد.”

پانکین افزود که چنین جایگزینی مستلزم تلاش های چشمگیر دولت است، از جمله بازسازی مدل های همکاری بین حوزه های قضایی و مشاغل و همچنین ایجاد مکانیسم های جدید برای سیستم های جدید شهرک سازی.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد که کمپین ضد دلارسازی روسیه در راستای تلاش های این کشور برای جلوگیری از چالش های ناشی از تحریم های دولت آمریکا است.

پانکین گفت: “پرداخت های دلار آمریکا از طریق بانک های آمریکایی و یک سیستم تسویه حساب انجام می شود که به واشنگتن اجازه می دهد تا هرگونه معامله ای را که مشکوک می دانند ، مسدود کند.”

چندین سال است که روسیه در حال بررسی اقداماتی برای کاهش سهم دلار آمریکا در صندوق رفاه ملی ۱۸۶ میلیارد دلاری است. مقامات محلی در حال برنامه ریزی برای افزایش چشمگیر دارایی های یوان چین و سرمایه گذاری در طلا هستند.

آخرین اظهارات وزارت امور خارجه ، علاقه آشکار روسیه به استفاده از رمزنگاری برای حل و فصل بین المللی را بیشتر تقویت می کند.

هفته گذشته، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای تسویه معاملات نفت “کمی زود است”. رئیس جمهور همچنین به پتانسیل انتقال ارزهای رمزنگاری شده در سراسر جهان اعتراف کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

روزه‌داری باعث طول عمر بیشتر می‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

آکسفورد به دنبال واکسن اصلاح شده آسترازنکا

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *