خبر های فوری:

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۰:۲۴

روزه‌داری باعث طول عمر بیشتر می‌شود

روزه‌داری باعث طول عمر بیشتر می‌شود

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که روزه داری و کاهش کالری ممکن است کلید طول عمر بیشتر و لاغر ماندن باشد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از دیلی میل، مطالعه بر روی موش ها نشان داد که خوردن مقدار کامل غذا برای شام برای سلامتی مطلوب است.

یک مطالعه بر روی موش ها نشان می دهد که کاهش کالری و خوردن در یک وعده ممکن است بهترین راه برای طول عمر بیشتر و لاغر ماندن باشد.

محققان دانشگاه ویسکانسین گفتند در حالی که کمبود کالری برای سلامتی مفید است، روزه داری و رژیم گرفتن حتی بهتر است.

آنها به موش ها در چهار رژیم غذایی مختلف نگاه کردند، دو رژیم غذایی که تمام روز را روزه می گرفتند و یک وعده غذایی بزرگ برای شام داشتند و دو رژیم غذایی دیگر که به طور منظم غذا می خوردند.

مطالعه آنها نشان داد که جوندگان در گروه روزه داران که کالری آنها ۳۰ درصد کاهش یافته بود ، هشت ماه بیشتر از گروهی که کالری کمتری داشتند، زندگی کردند.

پروفسور دادلی لامینگ، محقق ارشد گفت که تمرکز باید روی رژیم ها یا داروهایی باشد که بر روزه تمرکز می کنند و نه کالری کمتر، چون این عامل اصلی سلامت است.

با این حال، یکی از متخصصان خاطرنشان کرد که به دلیل تفاوت های بیولوژیکی بسیار زیاد بین افراد و موش ها، ممکن است یافته های این مطالعه در مورد انسان ها صدق نکند.

محققان چهار رژیم غذایی مختلف را برای موش ها طراحی کردند که عمدتا نر بودند.

یک گروه هر زمان که می خواستند به اندازه دلخواه غذا می خوردند.

گروه دوم مقدار زیادی غذا خورد اما در مدت زمان کوتاهی که به آنها یک روزه طولانی بدون کاهش کالری داد.

دو گروه دیگر حدود ۳۰ درصد کالری کمتری دریافت کردند. اما یک گروه تمام کالری خود را در یک جلسه مصرف می کردند – بنابراین روزه طولانی روزانه داشتند در حالی که گروه دیگر به همان میزان غذا می خوردند اما در طول یک روز پخش می شد.

در این مطالعه که در مجله Nature Metabolism منتشر شد، مشخص شد موش هایی که کالری روزانه خود را در یک دوره کوتاه مصرف می کردند و سپس روزه می گرفتند، سالم تر بودند و بیشتر از موش هایی که وقتی می خواستند غذا می خوردند، عمر بیشتری داشتند.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

ناسا از صداهای ضبط‌ شده در مریخ می‌گوید

خواندن مطلب بعدی ←

روسیه ارزهای دیجیتال را جایگزین دلار می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین