رئیس کل بانک مرکزی: رمز پول ملی به‌صورت آزمایشی در ماه‌های آتی به مرحله اجرا می‌رسد

رئیس کل بانک مرکزی: رمز پول ملی در ماه‌های آتی به‌صورت آزمایشی به مرحله اجرا می‌رسد

دکتر علی صالح‌آبادی، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که رمز پول ملی یا همان رمز ریال به‌صورت آزمایشی طی ماه‌های آتی در برخی از مناطق کشور به‌صورت آزمایشی وارد فاز اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از روابط‌عمومی بانک مرکزی، علی صالح‌آبادی در سومین جلسه همفکری رئیس کل بانک مرکزی با صاحب‌نظران و اساتید اقتصادی با محوریت رمز پول بانک مرکزی با بیان اینکه مبحث رمز پول بانک مرکزی از مدت‌ها قبل در نهاد سیاست‌گذاری پولی و بانکی کشور مطرح بوده است، اظهار داشت که کارگروهی از کارشناسان اقتصادی، فنی و نشر اسکناس تشکیل شده است تا این موضوع را به‌صورت آزمایشی به مرحله اجرا برسانند.

وی با اشاره به اینکه اولویت اصلی بانک مرکزی در حال حاضر اصلاح نظام بانکی کشور است، تاکید کرد موضوعات مهمی از جمله رمز پول ملی از نظر بانک مرکزی دور نمانده و تصمیمات و اقدامات مهمی در این خصوص انجام شده است.

به گفته صالح‌آبادی، مرحله آزمایشی رمز پول بانک مرکزی طی ماه‌های آتی در برخی از مناطق به مرحله اجرا خواهد رسید. وی همچنین تاکید داشت که با اجرایی‌شدن این پروژه، باید آموزش‌های لازم و فرهنگ‌سازی در این زمینه توسط کارشناسان انجام گیرد.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بازه زمانی آزمایش این طرح شش ماه است، گفت:

بعد از این بازه زمانی ضمن آسیب‌شناسی موضوع، گزارش این طرح در اختیار صاحب‌نظران اقتصادی و بانکی قرار می‌گیرد تا از نقطه نظرات فرهیختگان در این حوزه بهره گرفته شود.

→ خواندن مطلب قبلی

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی: میانگین اشتراک اینترنت ثابت در ایران ۵ درصد است

خواندن مطلب بعدی ←

ایلان ماسک: درآمد توییتر را ۵ برابر می‌کنم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *