رشد ۱۳ درصدی بازار ساعت‌های هوشمند در فصل اول ۲۰۲۲؛ اپل‌ همچنان در صدر بازار

رشد 13 درصدی بازار ساعت‌های هوشمند در فصل اول 2022؛ اپل‌ همچنان در صدر بازار

اخیراً آماری از وضعیت بازار ساعت‌های هوشمند در فصل اول ۲۰۲۲ منتشر شده است که بر اساس آن شاهد رشد ۱۳ درصدی این بازار در سه‌ماهه گذشته سال جاری هستیم.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از کانترپوینت، کمپانی اپل با ساعت‌های هوشمند خود همچنان یکه‌تاز این بازار است. بر اساس نتایج به‌ دست آمده، حدود ۳۶.۱ درصد از بازار به اسمارت‌واچ‌های این شرکت اختصاص دارد.  گفتنی است که اپل با کسب این میزان از سهم بازار، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشدی ۱۴ درصدی داشته است.

جایگاه دوم این بازار به رقیب سرسخت اپل یعنی سامسونگ اختصاص دارد. این کمپانی با کسب ۱۰.۱ درصد از سهم بازار نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ توانسته رشدی ۴۶ درصدی را تجربه کند. بر اساس تحقیق کانترپوینت، کاربران ساعت‌های هوشمند این شرکت بیشتر از بازارهای آسیا و اقیانوسیه هستند.

در این تحقیق، برندهای هواوی و شیائومی نیز به ترتیب با کسب ۷.۲ و ۵ درصد از سهم بازار، رتبه‌های سوم و چهارم را به خود اختصاص داده‌اند. هواوی پس از تحریم آمریکا جایگاه خوب خود در این بازار را از دست داده است و در حال حاضر عمده کاربران محصولات این کمپانی، شهروندان چینی هستند.

→ خواندن مطلب قبلی

دو ساعت هوشمند سری Forerunner گارمین معرفی شدند

خواندن مطلب بعدی ←

شیائومی فقط در یک ساعت ۲۷۰ هزار گوشی ردمی نوت ۱۱T را فروخت

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *