خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۳:۰۳

رایانه های شخصی نمردند و هنوز محبوبند

رایانه های شخصی نمردند و هنوز محبوبند

گزارش ها حاکی است رایانه های شخصی برخلاف آنچه که پیش بینی می شد رو به کاهش می گذارند، همچنان از استقبال زیادی برخوردارند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اسلش گیر، زمانی تصور می شد رایانه های شخصی، که برخی از آنها به رایانه های رومیزی و لپ تاپ های معمولی محدود شده اند، نژادی در حال مرگ هستند.

اعتقاد بر این بود که گسترش تلفن های هوشمند قدرتمند به شکل اجتناب ناپذیری عامل مرگ تدریجی رایانه هاست.

اما سال ۲۰۲۰و شیوع کروناویروس محاسبات را به هم ریخت و اکنون نشانه های فزاینده ای از استقبال مجدد به رایانه های شخصی دیده می شود.

براساس این گزارش نوت بوک ها نجات دهنده بازار رایانه های شخصی در یک سال و نیم گذشته بوده اند.

این بیماری همه گیر که برای مدتی همه را مجبور به خانه نشینی کرد، بازار محاسبات را تغییر داد و رایانه های شخصی قابل حمل را به مد تبدیل کرد. زیرا مردم به کارهای از راه دور روی آوردند و کلاس های آموزشی آنلاین شد.

این امر باعث افزایش فروش رایانه های شخصی شد. به طوریکه باعث ۳.۹ درصد رشد در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل شد.

با این حال ، هنوز همه چیز ایده آل نیست. همان شرایطی که رشد بازار رایانه های شخصی را به همراه داشت، در بلند مدت مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

به عنوان مثال، افزایش تقاضا برای رایانه های شخصی به کمبود قطعات و شرایطی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم، کمک کرده است.

در حالی که بازار رایانه به طور کلی اندکی رشد کرد، اما همه برنده نیستند. پنج فروشنده اصلی عملا در همان نقطه سال گذشته باقی مانده اند و رهبر بازار یعنی لنوو در واقع شاهد کاهش جزئی در سهام خود بوده است.

دل با رشد ۲۶.۶ درصدی نسبت به سال قبل ، شگفت آورترین برند بازار در این زمینه بوده است.

شرکت اطلاعات بازار، هنوز چشم انداز امیدوار کننده ای برای بازار ارائه نمی دهد. زیرا هنوز عرضه و موجودی از تقاضا عقب هستند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

تجارت ۵۰۰ میلیارد دلاری ASML  

خواندن مطلب بعدی ←

امکان تبدیل زیرسیستم لینوکس به ویندوز ۱۱

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین