خبر های فوری:

شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲:۱۳

راه اندازی سامانه احراز هویت آنلاین و تحت وب

راه اندازی سامانه احراز هویت آنلاین و تحت وب

یک شرکت دانش بنیان سامانه ترکیبی احراز هویت و تشخیص زنده بودن فرد را بر اساس چهره و اثر انگشت به صورت آنلاین و تحت وب راه اندازی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، محمدرضا نوروزی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان رایابین پارس از مهم‌ترین محصول دانش‌بنیان این شرکت گفت و ادامه داد: سامانه ترکیبی احراز هویت و تشخیص زنده بودن فرد بر اساس چهره و اثر انگشت به صورت آنلاین و تحت وب، حاصل ترکیب سه بخش تشخیص چهره، اثرانگشت و زنده بودن است که همگی در قالب یک سامانه مشترک به مشتری ارائه می‌شود.

این نسخه، نسبت به نمونه‌های موجود و پیشین، پیشرفته‌تر است و اگرچه نسخه ساده تشخیص چهره وجود قبلاً هم داشته اما با توسعه فناوری و تجاری‌سازی ایده‌های نوآورانه، این محصول اکنون  بهبود یافته است.

هر دو محصول تشخیص چهره و اثرانگشت، دانش‌بنیان شناخته شده و بخش تشخیص زنده بودن فرد، از سال ۱۳۹۴ تحت توسعه و تحقیق قرار گرفته و در حال حاضر نسخه بالغ آن در ترکیب با دو محصول تشخیص چهره و اثر انگشت، ارائه شده است.

پایلوت تشخیص زنده بودن ایران‌ساخت، این قابلیت را دارد که ۱۰۰ هزار نفر در روز را ظرف ۴۵ روز و همچنین یک پایلوت یک‌میلیون نفر در روز را ظرف ۷۵ روز انجام دهد.

این محصول ایران‌ساخت از نرم‌افزارها و ابزارهای داخلی استفاده می‌کند و می‌تواند در حالت ساده بر روی مرورگر انجام شده و مستقل از سیستم‌عامل بر روی همه پلتفرم‌ها اجرا شود.

همچنین نسخه تحت اندروید این محصول نیز ارائه شده که می‌تواند صدا را به عنوان فاکتور تکمیلی برای تشخیص زنده بودن انتقال دهد.

مهم‌ترین مزیت این محصول آن است که تمامی مقایسه‌ها و تاییدات در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

اگر دستورها به درستی ارائه شود، فرد را زنده محسوب کرده و ضمناً تصویر چهره را با تصویر قدیمی که هنگام صدور کارت ملی دریافت شده مقایسه می‌کند.

مدیرعامل شرکت الگوریتم‌های هوشمند رایابین با اشاره به اینکه نمونه مشابه خارجی برای تشخص چهره وجود دارد ولی ترکیب آن با اثرانگشت در بازار نیست، بیان کرد: به‌شدت به فکر صادرات هستیم و امیدواریم از طریق واسطه‌هایی بتوانیم محصول را در این کشورها ارائه دهیم.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

اشتیاق ایلان ماسک برای ساخت جت برقی فراصوت

خواندن مطلب بعدی ←

افشای اطلاعاتی از پیکسل ۶ گوگل

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین