شبکه ۶G تا سال ۲۰۳۰ راه‌اندازی خواهد شد

شبکه 6G سال 2030 راه‌اندازی خواهد شد

پکا لوندمارک، مدیرعامل نوکیا از راه‌اندازی و در دسترس قرار گرفتن شبکه ۶G تا پایان دهه جاری و اوایل سال ۲۰۳۰ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از گیزموچاینا، شبکه ۵G هنوز به طور کامل در تمام نقاط جهان به بهره‌برداری نرسیده است که بسیاری از کمپانی‌ها از جمله کوالکام، اپل، گوگل و نوکیا به دنبال توسعه نسل ششم شبکه همراه یا همان ۶G هستند.

حالا به گفته مدیرعامل نوکیا، فناوری مذکور تا سال ۲۰۳۰ در دسترس قرار خواهد گرفت. البته به‌غیر از کمپانی فنلاندی، هواوی هم پیش از این مدعی شده بود که نسل ششم شبکه همراه تا پایان دهه جاری در دسترس قرار خواهد گرفت.

لوندمارک در حین سخنرانی خود اظهار داشت که با پدید آمدن شبکه ۶G دنیای موبایل و موارد استفاده از آن‌ هم دچار تغییر و تحول می‌شود. وی مدعی شد که تا سال ۲۰۳۰ گوشی‌های هوشمندی امروزی دیگر کاربرد نخواهند داشت و بسیاری از چیزها در بدن ما ساخته می‌شوند.

گفتنی است که شرکت‌های بسیاری با سرمایه‌گذاری‌های هنگفت در صدد هستند تا به توسعه نسل جدید شبکه همراه بپردازند و هرچه سریع‌تر این فناوری را به جهان عرضه کنند.

به گفته کارشناسان و محققان، سرعت اینترنت شبکه ۶G حدودا ۱۰۰ برابر بیشتر از ۵G است. همچنین دولت کره جنوبی پیش از این مدعی شده بود که نمونه‌های اولیه فناوری مذکور را تا سال ۲۰۲۶ ارائه خواهد داد.

→ خواندن مطلب قبلی

زلزله در اردیبهشت ماه ۵۲۹ بار ایران را لرزاند

خواندن مطلب بعدی ←

سرویس تلگرام پریمیوم به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *