دسترسی گوگل نیوز در روسیه مسدود شد

دسترسی گوگل نیوز در روسیه مسدود شد

رگولاتوری روسیه که بر رسانه‌ها و سانسور محتواهای مختلف این کشور نظارت دارد، در جدیدترین اقدام خود دسترسی گوگل نیوز را در این کشور مسدود کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت، رگولاتوری روسیه (Roskomnadzor ) که اخیرا به دستور مقامات روسی دسترسی اینستاگرام را در این کشور مسدود کرده است، سرویس اخبار گوگل یا به عبارتی گوگل نیوز را نیز به اتهام جعل اخبار نادرست و غلط را بر روی شهروندان روسی قطع کرد.

گوگل هم مسئله عدم دسترسی کاربران روس به سرویس اخبار خود را تایید کرد و مدیران این شرکت اظهار داشتند که تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا دسترسی سرویس‌های اطلاع رسانی خود از جمله گوگل نیوز را برای کاربران خود فراهم کند.

مقامات روسی از جمله دادستان این کشور اظهار داشتند که سرویس اخبار گوگل که وابسته به دولت امریکا است، محتواهای غلط و غیرمعتبر در رابطه با جنگ روسیه و اوکراین منتشر می‌کند.

گفتنی است که ولادیمیر پوتین به تازگی قانونی را به تصویب رسانده است که طی آن هر فردی که در رابطه با جنگ اوکراین و روسیه اخبارهای جعلی منتشر کند، تا ۱۵ سال به حبس محکوم می‌شود.

البته روسیه پیش از مسدودسازی گوگل نیوز در این کشور، دسترسی اپلیکیشن‌های متا (اینستاگرام و فیسبوک) را در این کشور برروی کاربران روس قطع کرده بود.

→ خواندن مطلب قبلی

برنامه استیم برای کروم بوک‌ها منتشر شد

خواندن مطلب بعدی ←

سامسونگ از گلکسی کروم بوک ۲ ۳۶۰ رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *