وزیر ارتباطات از درخواست افزایش پهنای باند بین‌الملل خبر داد

وزیر ارتباطات از درخواست افزایش باند بین‌الملل خبر داد

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به جلسه اخیر شورای عالی مجازی، از درخواست دولت برای افزایش پهنای باند بین‌الملل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از خبرگزاری ایرنا، زارع پور خبرهای مبنی بر درخواست کاهش پهنای باند بین‌الملل از سوی این وزارتخانه را تکذیب کرد و اظهار داشت که برخلاف اخبار منتشر شده، وزارت ارتباطات به دنبال افزایش پهنای باند بین‌الملل است.

زارع پور در واکنش به خبرهای منتشر شده در مورد درخواست کاهش باند، گفت:

برخلاف اخبار انتشار یافته در رسانه‌ها، در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی، برای افزایش پهنای باند بین‌الملل درخواست داده‌ایم.

وی در این گفتگو به مباحث و صبحت‌هایی که در این جلسه مطرح شده است، پرداخت و اظهار داشت که پیشنهاد وزارت ارتباطات به مرکز ملی فضای مجازی فرستاده شد تا بررسی بیشتری بر روی آن صورت بگیرد.

این خبر درحالی از سوی زارع‌پور مطرح شده است که رسانه‌های نزدیک به اعضای شورای عالی فضای مجازی، از درخواست این وزارتخانه برای کاهش پهنای باند بین‌الملل خبر دادند.

وزیر ارتباطات در رسانه‌های مختلف بارها به موضوع کاهش سرعت و پهنای باند بین‌الملل واکنش نشان داده و دلیل اصلی کندی سرعت اینترنت را نبودن زیرساخت‌های مناسب در کشور عنوان کرد.

وی حتی در اینستاگرام نیز به این موضوع واکنش نشان داد و با انتشار دو تصویر مدعی شد که وضعیت پهنای باند بین‌الملل و سرویس‌های گوگل در ایران از وضعیت مطلوبی برخوردار هستند.

→ خواندن مطلب قبلی

طرح صیانت توسط معاونت قوانین مجلس لغو شد

خواندن مطلب بعدی ←

سید ابراهیم رئیسی: زیرساخت‌های لازم برای استفاده از اینترنت پرسرعت باید فراهم شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *