هلندی‌ها از خودرو خورشیدی Lightyear 0 رونمایی کردند

هلندی‌ها از خودروی خورشیدی Lightyear 0 رونمایی کرد

یک شرکت هلندی به نام  Lightyear از خودروی ۰ Lightyear  که به یک پنل خورشیدی ۵ متری مجهز شده است، رونمایی کرد. یکی از مهم‌ترین مشخصات بارز این خودرو، عمر باتری آن است که می‌تواند انرژی ماشین را بدون تابش نور خورشید به مسافت ۵۶۰ کیلومتر و با سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت تامین کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از نیواطلس، شرکت هلندی مذکور با افزایش نیروی انسانی مجموعه خود تا ۵۰۰ نفر و عقد قرارداد با ۱۰۰ اسپانسر، برای تولید انبوه ۰ Lightyear آماده است. این خودرو با توجه به باتری قدرتمندی که دارد، در آزمایش WLTP موفق شد مسافت ۶۲۵ کیلومتری را طی کند. این میزان از مسافت طی شده حدود ۴ درصد بیشتر از مسافت طی شده توسط خودروی LAR تسلا است.

به گفته کمپانی Ligtyear، باتری خودروی مذکور با ظرفیت ۶۰ کیلووات ساعت، یکی از پیشرفته‌ترین پیشرانه‌های الکتریکی که تاکنون توسعه پیدا کرده است. کارشناسان مدعی هستند که خودروی جدید هلندی‌ها در برخی از پارامترها نسبت به LAR تسلا برتری دارد. این محصول برای طی ‌کردن مسافتی به اندازه ۱۰۰ کیلومتر با سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت، فقط به ۱۰.۵ کیلووات انرژی نیاز دارد.

البته این  محصول در برخی از پارامترها نسبت به LAR تسلا ضعیف‌تر است. به عنوان مثال شتاب صفر تا صد خودرو خورشیدی ۰ Lightyear  حدودا ۱۰ ثانیه طول می‌کشد و بیشینه سرعت آن نیز ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت است. این در حالی که شتاب صفر تا صد LAR تسلا ۴ ثانیه و بیشینه سرعت آن ۲۳۳ کیلومتر بر ساعت است.

پنل‌های خورشیدی این خودرو بر روی کاپوت و سقف قرار داده شده است که در شرایط ایده‌آل باتری را در هر ساعت ۱.۰۵ کیلووات شارژ می‌کنند. به گفته شرکت سازنده، افرادی که رفت آمدشان کمتر از ۵۰ کیلومتر در روز است، با خرید این محصول دیگر نیازی به شارژ کردن ندارند و انرژی دستگاه توسط پنل‌های خورشیدی تامین می‌شود.

قیمت خودرو خورشیدی ۰ Lightyear

هلندی‌ها مدعی شدند که اگر افراد از این خودرو استقبال خوبی داشته باشند، آن را از سال ۲۰۲۵ و با برچسب قیمتی ۳۲ هزار دلار روانه بازار خواهد کرد. این در حالی که خودروهای خورشیدی موجود در بازار ایالات متحده قیمتی در بازه ۶۵۰۰ دلار تا ۳۱ دلار دارند.

→ خواندن مطلب قبلی

سازمان جهانی بهداشت: بیش از ۱۰۰۰ نفر به بیماری آبله میمون مبتلا شده‌اند

خواندن مطلب بعدی ←

رکوردشکنی گوگل؛ محققان این شرکت عدد پی را تا ۱۰۰ تریلیون رقم محاسبه کردند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *