خبر های فوری:

شنبه, ۱۸ آذر ۱۴۰۲, ساعت ۶:۰۲

ایلان ماسک ۹.۲ درصد از سهام توییتر را خریداری کرده است

ایلان ماسک 9.2 درصد از سهام توییتر را خریداری کرد

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اخیراً ۹.۲ درصد از توییتر را به دلیل شکایت از آزادی بیان خریداری کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از ورج، بر اساس پرونده ۱۳G که امروز ۴ مارس منتشر شد، ۹.۲ درصد از سهام توییتر متعلق به ایلان ماسک است. گزارش‌ها حاکی از آن که ماسک اواسط ماه گذشته یعنی چهاردهم بخشی از سهام این پلتفرم اجتماعی را خریداری کرد.

گفتنی است که ایلان یکی از فعال‌ترین کاربران توییتر به‌حساب می‌آید و حدود ۸۰ میلیون فالوور دارد. به بیانی دیگر یکی از پرمخاطب‌ترین اکانت‌های این شبکه اجتماعی متعلق به مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس است.

پس از رسانه‌ای شدن خبر خرید بخشی از سهام توییتر توسط ایلان ماسک، ارزش سهام این شبکه اجتماعی بیش از ۲۵ درصد رشد را تجربه کرد.

ماسک در ۲۵ مارس با برگزاری یک نظرسنجی در اکانت شخصی خود علناً رویکرد آزادی بیان توییتر را زیر سؤال برد. وی در توییت خود نوشت:

آزادی بیان برای یک دموکراسی امری مهم و ضروری به‌حساب می‌آید. آیا شما هم معتقدید که توییتر به این اصل پایبند است؟

مرد اول دنیای فناوری با بیان اینکه نتایج نظرسنجی مذکور برای وی مهم خواهد بود، یک روز بعد نیز توییتی دیگر منتشر کرد و اظهار داشت این شبکه اجتماعی در بیان دموکراسی و آزادی بیان ضعیف عمل می‌کند.

شایان‌ذکر، ماسک پیش از این خود را طرفدار آزادی بیان معرفی کرده است. در اوایل ماه جاری بود که دولت‌های اروپایی و آمریکا از ایلان ماسک درخواست کردند دسترسی منابع خبری روسیه را در ماهواره‌های استارلینک مسدود کنند. اما مدیرعامل اسپیس ایکس تاکید داشت که طرفدار آزادی بیان مطلق است و این کار انجام نخواهد داد.

برتینا

→ خواندن مطلب قبلی

اندروید ۱۳ احتمالا امکان اتصال هم‌زمان دو اپراتور در یک eSIM را فراهم می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

وزیر ارتباطات: امسال خبرهای خوشی در مورد پرتاب ماهواره‌های ایرانی به فضا خواهیم داشت

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین