خدمات اسپاتیفای در روسیه متوقف می‌شود

خدمات اسپاتیفای در روسیه متوقف می‌شود

شرکت‌ها و برندهای بزرگ در جریان حمله روسیه به اوکراین خدمات خود در خاک این کشور را به حالت تعلیق در آورده‌اند و هر روز یک شرکت دیگر به جمع تحریم کنندگان روسیه می‌پبوندد. حالا گزارش‌ها حاکی از آن که خدمات اسپاتیفای نیز در روسیه متوقف می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از گیزمو چاینا، اسپاتیفای که پیش از این نیز دفتر خود در روسیه را به دلیل حمله این کشور به اوکراین تعطیل کرده بود، در جدیدترین اقدام علیه روس‌ها، خدمات خود در این کشور را مسدود می‌کند.

روسیه اخیراً قوانین جدیدی را در خصوص انتشار محتواهای مربوط به جنگ روسیه و اوکراین وضع کرده است که همین موضوع سبب شد تا اسپاتیفای خدمات خود در این کشور را مسدود کند. این پلتفرم بزرگ در بیانیه‌ای نوشت:

اسپاتیفای همچنان معتقد است که تلاش برای عملیاتی نگه‌داشتن سرویس خود در روسیه برای ارائه اخبار و اطلاعات قابل اعتماد و مستقل از منطقه بسیار مهم است.  اما متأسفانه قوانینی که اخیراً وضع شده است که دسترسی به اطلاعات را محدودتر می‌کند، آزادی بیان را حذف می‌کند و انواع خاصی از اخبار را جرم‌انگاری می‌کند، ایمنی کارمندان Spotify و حتی شنوندگان ما را در معرض خطر قرار می‌دهد.

گزارش‌ها حاکی از آن که خدمات سرویس اسپاتیفای از ماه بعد یعنی آپریل در خاک کشور روسیه مسدود خواهد شد.

یکی دیگر از سرویس‌های استریم معرف جهان که خدمات خود در روسیه را به حالت تعلیق درآورد، سرویس پخش آنلاین نتفلیکس بود.

→ خواندن مطلب قبلی

تبدیل آنی عکس‌های دو بعدی به سه بعدی با ابزار NeRF انویدیا

خواندن مطلب بعدی ←

آیپد پرو بعدی اپل احتمالا پاییز امسال معرفی می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *