درخواست اتحادیه اروپا از گوگل: رسانه‌های دولتی روسیه را از نتایج جستجو کشورهای اروپایی حذف کنید

درخواست اتحادیه اروپا از گوگل: رسانه‌های دولتی روسیه را از نتایج جستجو کشورهای اروپایی حذف کنید

اتحادیه اروپا با ارسال نامه‌ای به گوگل، از غول موتورهای جستجو دنیا خواست که رسانه‌های دولتی روسیه را از نتایج جستجو در کشورهای عضو این اتحادیه حذف کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت، گوگل نامه‌ای از مقامات کمیسیون اتحادیه اروپا دریافت کرده که از بزرگترین غول موتور جستجو دنیا درخواست شده است که رسانه‌های دولتی روسیه از جمله راشا تودی و اسپوتنیک را در نتایج جستجو حذف کند.

مقامات عضو کمیسیون اتحادیه اروپا تنها چند روز پس از حمله روسیه به اوکراین فرمان ممنوعیت فعالیت رسانه‌های دولتی روسیه را صادر کردند.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا پس از صدور ممنوعیت فعالیت کانال‎‌های اسپوتنیک و راشاتودی اظهار داشت که این کار در راستای جلوگیری از انتشار دروغ برای توجیه جنگ پوتین اعمال شده است.

پس از صدور فرمان فوق، فیسبوک، توییتر، یوتیوب دسترسی رسانه‌های روسی را در سرتاسر اروپا محدود کردند. یوتیوب همچنین اخیرا اعلام کرده است که دسترسی رسانه‌های ذکر شده را نه تنها در اروپا بلکه در سرتاسر جهان مسدود می‌کند.

بر اساس نامه منتشر شده از سوی گوگل، مقامات کمیسیون اروپا معتقدند که موتورهای جستجو نقش مهم و عمده‌ای در انتشار محتواها دارند و به همین دلیل گوگل اگر رسانه‌های مذکور را حذف نکند، دسترسی آن‌ها برای عموم مردم آسان خواهد شد.

در بخشی از این نامه آمده است:

فعالیت موتورهای جستجو نقش تعیین‌کننده‌ای در انتشار کلی محتواها ایفا می‌کنند، زیرا محتوا را بر اساس عبارات مرتبط جستجو، در دسترس تمام کاربران اینترنتی قرار می‌دهد. در نتیجه اگر گوگل راشاتودی و اسپوتنیک را از فهرست خود حذف نکنند، دسترسی کاربران به محتوای آن‌ها آسان خواهد بود.

در بخشی دیگر از این نامه به اقداماتی که گوگل باید در رابطه با حذف کانال‌های دولتی روسیه از نتایج جستجو کشورهای عضو اتحادیه اروپا انجام دهند، اشاره شده است. بر همین اساس، هر لینکی که به سایت‌های راشاتودی و اسپوتنیک ختم می‌شود و محتواهای دو رسانه مذکور باید از نتایج جستجو حذف شوند.

→ خواندن مطلب قبلی

براساس آمار یک پژوهش: تعداد مرگ‌ومیرهای کرونا سه برابر بیشتر از آمار رسمی است

خواندن مطلب بعدی ←

هرآنچه باید درباره جدیدترین آپدیت تلگرام بدانید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *