خبر های فوری:

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۹:۳۲

روسیه گوگل را ۱۵ میلیون روبل جریمه کرد

روسیه گوگل را 15 میلیون روبل جریمه کرد

گوگل که همواره از سوی دولت‌ و کشورهای مختلف به اتهام‌های گوناگون جریمه شده است، این بار توسط روسیه نقره داغ شد. به گفته دادگاه محاکمه کننده گوگل در روسیه، غول موتورهای جستجو دنیا در بومی‌سازی داده‌ها و اطلاعات کاربران روسی کوتاهی کرده است و از همین رو به پرداخت ۱۵ میلیون روبل معادل ۲۶۰ هزار دلار محکوم شد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، روس‌ها مدعی هستند که گوگل موظف به نگهداری اطلاعات و داده‌های کاربران در خاک روسیه بوده که این موضوع رخ نداده است و داده‌های کاربران روسی در دیتابیس‌های این کشور ذخیره نمی‌شود.

هرچند کاربران در روسیه به سرویس‌های گوگل و یوتیوب دسترسی دارند اما پس از شروع جنگ اوکراین، برخی از پلتفرم‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام و توییتر در این کشور به دلیل محتواهای ضد روسی مسدود شدند.

البته پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین، گوگل تمامی کارمندان خود از روسیه را خارج کرد. گوگل که با این اقدام، اعتراض خود نسبت به جنگ در اوکراین را اعلام کرد اما در مورد جریمه ۱۵ میلیون روبلی تا به حال هیچ اظهار نظری نکرده است.

جریمه ۲۶۰ هزار دلاری گوگل از سوی روسیه مبلغ ناچیزی برای این غول فناوری به شمار می‌رود اما با این حال، گوگل نمی‌تواند آن را پرداخت کند، چراکه حدود چند وقت پیش حساب بانکی شبعه روسیه گوگل توقیف و مسدود شده است.

گفتنی است که گوگل حدود ۱۰ روز پیش نیز توسط دولت استرالیا به دلیل وجود ویدئویی در یوتیوب علیه یکی از سیاستمداران ارشد سابق استرالیایی به پرداخت ۵۱۵ هزار دلار محکوم شده بود.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

ایلان ماسک: توییتر برای رسیدن به یک میلیارد کاربر باید به وی چت و تیک تاک شبیه‌تر شود

خواندن مطلب بعدی ←

قابلیت‌های جدیدی برای حفظ حریم خصوصی و تماس گروهی به واتس‌اپ اضافه شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین