خبر های فوری:

دوشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۲, ساعت ۷:۴۱

درخواست ۵.۶ میلیارد دلاری اپراتورهای آمریکایی برای حذف و جایگزینی تجهیزات چینی

درخواست 5.6 میلیارد دلاری اپراتورهای آمریکایی برای حذف و جایگزینی تجهیزات چینی

ایالات متحده آمریکا که از سال گذشته دو شرکت هواوی و ZTE را در لیست تحریم‌های خود قرار داد، ضربات سهمگینی را بر فروش خدمات و درآمدزایی آن‌ها وارد کرده است. البته این فقط یک بخشی از ماجراست، چراکه تحریم این دو شرکت برای خود آمریکایی‌ها نیز هزینه‌های سرسام آوری را به بار آورده است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت، اخیرا رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) در جلسه کنگره اعلام کرد که اپراتورهای آمریکایی برای حذف و جایگزینی تجهیزات چینی، بودجه ۵.۶ میلیارد دلاری درخواست کرده‌اند.

کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) در سال ۲۰۱۹ به ممنوعیت استفاده اپراتورهای آمریکایی از تجهیزات شبکه شرکت‌های که برای آمریکا تهدید امنیت ملی تلقی می‌شوند، رای داد. شرکت‌های هواوی و ZTE به عنوان اولین کمپانی‌های بودند که در لیست تحریم‌های این کمیسیون قرار گرفتند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالت متحده پس از تایید این موضوع در کمیسیون ارتباطات، قانون شبکه‌های مخابراتی امن و قابل اعتماد را در سال ۲۰۲۰ امضا و اپراتورها را مجبور کرد که تجهیزات جدیدی را جایگزین تجهیزات این دو شرکت کنند.

البته FCC برنامه‌ای برای باز پرداخت هزینه‌های انجام شده توسط شرکت‌های کوچکتر مخابراتی در جهت انجام این برنامه در نظر گرفت. این کمیسیون در آن زمان اعلام کرد که برای انجام این کار به ۱.۸ الی ۱.۹ میلیارد دلار بودجه نیاز است.

اما به گفته روزن ورسل رئیس FFC، اپراتورها چندین برابر مبلغ پیش‌بینی شده درخواست کرده‌اند که کمیسیون در حال بررسی پیشنهاد آن‌ها است.

ورسل در ادامه و در بیانیه‌ای به این موضوع واکنش نشان داد و گفت:

من مشتاقانه منتظر همکاری با کنگره هستیم تا اطمینان حاصل شود که بودجه کافی برای انجام این برنامه وجود دارد تا اهداف امنیتی کنگره را پیش ببریم و مطمئن شویم که آمریکا به پیشروی در امنیت ۵G ادامه خواهد داد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

تولید گوشی‌های گلکسی اس ۲۲ سامسونگ با تور های ماهیگیری بازیافتی

خواندن مطلب بعدی ←

تولید رنگ عایق بدنه لوکوموتیو برای جلوگیری از اتلاف انرژی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین