خبر های فوری:

دوشنبه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۳, ساعت ۹:۱۱

ثبت ۱۵ شرکت جدید در زمینه فناوری نانو

ثبت 15 شرکت جدید در زمینه نانو

تا پایان سال گذشته ۱۵ شرکت جدید در زمینه نانو و در قالب برنامه «همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور» ثبت شد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در برنامه «همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور » به عنوان پایگاه تخصصی حوزه فناوری نانو همکاری می‌کند. این برنامه در قالب حمایت از برگزاری دوره‌های علمی و پژوهشی شامل «پسادکتری»، «فرصت مطالعاتی»، «استاد مدعو و معین»، «تاسیس شرکت نوپا» و «انجام سخنرانی‌ها و برگزاری کارگاه‌های تخصصی در حوزه فناوری نانو»، ارتباط موثر دانشمندان و متخصصان ایرانی خارج از کشور و مراکز پژوهشی برگزیده کشور را تسهیل می‌کند.

این ستاد در سال ۹۹ در بین پایگاه‌های همکار این برنامه رتبه دوم را در میان ۷۰ پایگاه همکار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کسب کرده است. بر اساس آمارهای ارائه شده ۹ نفر از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در دوره‌های پسادکتری مشارکت کرده‌اند.

همچنین ۱۶ نفر از آنها در دوره‌های سخنرانی و کارگاه‌های تخصصی  شرکت کردند. ۱۵ شرکت نوپا نیز توسط این افراد در حوزه نانو شکل گرفت. ۱ درخواست برای دریافت فرصت مطالعاتی و یک درخواست برای استاد مدعو و معین نیز ارائه شد.

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی محققان و متخصصان ایرانی و برقرار ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال اجرا است. این کار با ایجاد بیش از ۱۲۰ پایگاه شامل بهترین دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان  کشور سرعت گرفته است.

نویسنده صنایع مدرن

→ خواندن مطلب قبلی

چاپگر تلفن همراه فوجی عرضه می شود

خواندن مطلب بعدی ←

هدست جدید اچ تی سی مستقل از تلفن همراه

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین