تولید انبوه باتری های تسلا در سال ۲۰۲۳ توسط پاناسونیک

تولید انبوه باتری های تسلا در سال 2023 توسط پاناسونیک

پاناسونیک یکی از بزرگترین تولیدکنندگان باتری قصد دارد باتری‌ های تسلا برای خودورهای الکتریکی را با ظرفیت بالاتری به تولید انبوه برساند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت،  باتری‌های ساخت پاناسونیک با فرمت ۴۶۸۰، برد خورودهای الکتریکی Tesla را تا ۱۵ درصد افزایش می‌دهد و به دنبال آن به کاهش هزینه‌های ساخت خودرو نیز کمک خواهد کرد. برای مثال اگر این باتری در ماشین الکتریکی تسلا مدل S قرار بگیرد، برد آن از ۶۵۰ به ۷۵۰ کیلومتر خواهد رسید.

اگرچه ابعاد و اندازه این محصول به دو برابر نسل قبلی خود رسیده است، اما با بزرگ شدن این باتری، ظرفیت آن  پنج برابر بیشتر خواهد شد. این باتری‌ها علاوه بر داشتن ظرفیت پنج برابری، از نظر هزینه نیز بسیار مقرون به صرفه هستند. بر اساس تخمین‌ها، ۳۰ درصد قیمت ماشین‌های الکتریکی مربوط به باتری آن است که با وجود این محصول هزینه تمام شده برای خرید خودرو الکتریکی نیز کمتر خواهد شد.

بر اساس گزارشات درز شده از پاناسونیک، این شرکت برای تولید باتری‌های ۴۶۸۰ تسلا، نزدیک به ۷۰۴ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. حتی گفته می‌شود که این کمپانی در حال توسعه یک کارخانه در ژاپن نیز است تا باتری های تسلا را در آن جا تولید کند.

البته پاناسونیک قبل از عرضه رسمی این محصول، بر روی فرایندهای ایمن سازی و کارآمد آن نیز کار خواهد کرد تا محصولی با کارایی بالا را برای خودروهای تسلا تولید کند.

پاناسونیک پس از درخواست تسلا، کار برروی سلول باتری‌ها را آغاز کرد. البته رئیس پاناسونیک تاکید داشت که کار تولید باتری برای سایر خودروسازان را نیز رده نکرده است، اگرچه تسلا در اولویت است.

→ خواندن مطلب قبلی

ثبت ۳۶۵ اختراع در حوزه سلول‌ های بنیادی

خواندن مطلب بعدی ←

بازبینی مجدد طرح صیانت از حقوق کاربران در مجلس

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *