توقف همگام سازی OneDrive با ویندوزهای قدیمی

توقف همگام سازی OneDrive با ویندوزهای قدیمی

مایکروسافت هشدار داده که برنامه دسکتاپ OneDrive همگام سازی با رایانه‌های شخصی ویندوز ۷، ۸ و ۸.۱ را متوقف خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از انگجت، مایکروسافت در تلاش است تا افراد بیشتری را به سمت نسخه‌های جدیدتر ویندوز سوق دهد.

آنطور که Thurott گزارش می‌دهد، مایکروسافت هشدار داده است که برنامه دسکتاپ OneDrive در تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۲ همگام سازی با رایانه های شخصی ویندوز ۷، ۸ و ۸.۱ را متوقف خواهد کرد.

این نرم افزار دیگر از اول ژانویه به بعد به روز رسانی دریافت نخواهد کرد. هنوز هم می‌توانید از وب برای انتقال دستی فایل‌ها استفاده کنید، اما اگر به طور معمول از رایانه‌های قدیمی‌تر به فایل‌های ابری دسترسی داشته باشید، واضح است که این یک دردسر است.

مشتریان تجاری نیز مهلت زیادی نخواهند داشت. مایکروسافت پشتیبانی OneDrive  شرکتی را به چرخه ویندوز برای ماشین‌های مربوطه مرتبط می‌کند.

کاربران ویندوز ۷ و ۸.۱ محل کار تا ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳ (پایان پشتیبانی گسترده برای هر دو پلتفرم) فرصت خواهند داشت، در حالی که کاربران ویندوز ۸ در حال حاضر از شانسی برخوردار نیستند.

این شرکت از استدلال خود خجالتی نبود. به گفته توسعه دهندگان OneDrive، این تغییر به تمرکز منابع بر روی پلتفرم‌ها و فناوری‌های جدیدتر ویندوز کمک می‌کند. به عبارت دیگر، مایکروسافت واقعاً از شما می خواهد که به ویندوز ۱۰ یا ویندوز ۱۱ ارتقا دهید.

این یک حرکت کاملا غیرمنتظره نیست. مایکروسافت مدت‌هاست که در متقاعد کردن برخی از مشتریان برای ارتقا به نسخه‌های جدیدتر ویندوز با مشکل مواجه بوده است، تا جایی که شرکت‌ها و دولت‌ها ترجیح می‌دهند برای قراردادهای پشتیبانی ویژه به جای به‌روزرسانی، پرداخت کنند.

البته این به نتیجه نهایی مایکروسافت لطمه می‌زند، اما خطرات امنیتی را نیز به همراه دارد .

سیاست جدید OneDrive ممکن است برخی از کاربران را مجبور به نصب نسخه‌های جدیدتر ویندوز کند، حتی اگر از سیستم عامل قدیمی راضی باشند.

→ خواندن مطلب قبلی

گروه ام‌تی‌ان در ایران می‌ماند

خواندن مطلب بعدی ←

پرداخت حقوق کارگران با کریپتو در برزیل

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *