توصیه به تزریق تقویت‌کننده واکسن جانسون‌اندجانسون

توصیه به تزریق تقویت کننده واکسن جانسون اند جانسون

داده ها حاکی است جانسون اند جانسون حفاظت کمتری در برابر کرونا ویروس به نسبت مدرنا و فایزر دارد و از این رو هیئت مشاوران مستقل FDA توصیه کردند تقویت کننده این واکسن بعد از دوز دوم باید تزریق شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اسلش گیر، تنها یک روز پس از توصیه مجوز استفاده اضطراری از دوز واکسن تقویت کننده مدرنا، هیئت مشاوران FDA با توصیه مشابهی برای واکسن  کووید ۱۹ جانسون اند جانسون بازگشت.

این کمیته به اتفاق آراء به جانسون اند جانسون مجوز استفاده اضطراری را داد، هرچند شرایط ارائه این تقویت کننده با EUA اعطا شده به فایزر متفاوت است.

داده های اخیر منتشر شده از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده نشان می دهد که از سه واکسن کووید ۱۹ مجاز برای استفاده در ایالات متحده، محصول جانسون اند جانسون کمترین اثر را دارد.

این مطالعه نشان داد در حالی که واکسن فایزر ۸۸ درصد در برابر بستری شدن و واکسن مدرنا ۹۳ درصد در برابر ویروس مقاوم است، واکسن جانسون اند جانسون تنها ۷۱ درصد از بدن در برابر ویروس محافظت می کند.

بنابراین جای تعجب نیست که هیئت مشاوران مستقل FDA توصیه کردند که تقویت کننده واکسن جانسون اند جانسون باید دو ماه پس از دریافت دوز اولیه توسط شخص تزریق شود.

در صورت اعطایEUA ، بزرگسالان ۱۸ سال به بالا می توانند این تقویت کننده را دریافت کنند؛ هرچند این EUA در مقایسه با تقویت کننده های فایزر و مدرنا متفاوت است.

در حالی که این مطالعه نشان داد واکسن جانسون اند جانسون حفاظت کمتری نسبت به دو گزینه دیگر ارائه می دهد، اما در مقایسه با افرادی که واکسینه نشده اند، همچنان محافظت قابل توجهی در برابر این ویروس ارائه می دهد.

علاوه بر این، تزریق یک دوزجانسون اند جانسون  با این پیش بینی انجام شد که گیرندگان در نهایت دوز دوم تزریق را دریافت کنند.

FDA  هنوز مجوز استفاده اضطراری (EUA) را برای تقویت کننده های واکسن مدرنا و جانسون اند جانسون صادر نکرده است.

با این حال توصیه یکپارچه از سوی هیئت مستقل مشورتی ، راه را برای تصمیم گیری هموار کرده است و انتظار می رود در روزهای آینده اعلام شود.

→ خواندن مطلب قبلی

نامه انجمن VODها خطاب به رئیس جمهور

خواندن مطلب بعدی ←

هشدار نسبت به وصله‌های آسیب‌پذیر ادوبی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *