وزیر ارتباطات: ۸ درصد سهم دولت از درآمد اپراتورها صرف توسعه ارتباطات ((فیبرنوری)) می‌شود

وزیر ارتباطات: 8 درصد سهم دولت از درآمد اپراتورها صرف توسعه ((فیبرنوری)) می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت از اختصاص پیدا کردن ۸ درصد سهم دولت از درآمد اپراتورها به توسعه ارتباطات فیبر نوری خبر داد. زارع‌پور در جمع خبرنگاران درباره موضوعات دیگری اعم از افزایش قیمت اینترنت و طرح صیانت نیز توضیحاتی را بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از مهر، زارع‌پور در پاسخ به سؤالی که در خصوص افزایش قیمت تعرفه اینترنت مطرح شد، گفت:

اپراتورها از ما خواستند به دلیل تورمی که طی این سال وجود داشته است، بسته‌های زیر کف قیمت بازار را حذف کنند و بسته‌های جدید با قیمت جدید را معرفی کنند که ما با بخش دوم این کار مخالفت کردیم.

وی همچنین تاکید داشت که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با افزایش قیمت اینترنت و ارائه بسته‌های جدید مخالف است. زارع‌پور در این خصوص اظهار داشت که اگر اپراتورها تضامین لازم مبنی بر افزایش کیفیت اینترنت طی یک زمان‌بندی لازم را بدهند، می‌توانند قیمت اینترنت را افزایش دهند.

طرح صیانت یکی دیگر از موضوعاتی بود که زارع‌پور به سؤالاتی در خصوص آن پاسخ داد. به گفته وزیر ارتباطات، چیزی به نام طرح صیانت وجود ندارد و این طرح فعلاً در مجلس و در اختیار قانون‌گذاران است. وی در ادامه و درباره این طرح گفت:

ما باید ببینیم مسیر تصویب این طرح در مجلس چگونه است، سپس اشکالات را مطرح کرده و در این زمینه فعال خواهیم شد. موضوع دولت این است که فضای مجازی نیاز به قانون دارد. ۱۵ سال از آخرین قانون دراین خصوص می‌گذرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه اظهار داشت که فضای مجازی با زندگی امروزه افراد گره خورده است و به همین دلیل این فضا باید قاعده‌مند و قانونی باشد. البته قانونمند شدن به معنای اعمال محدودیت نیست.

زارع‌پور همچنین خاطرنشان کرد:

در این طرح [صیانت] این ظرفیت وجود دارد که فضای مجازی را قاعده‌مند کند اما اشکالاتی دارد که ما برای حل آن‌ها مشارکت فعال خواهیم کرد.

وی در خصوص کندی و سرعت پایین اینترنت نیز توضیحاتی را ارائه داد. به گفته زارع‌پور؛ وضعیت اینترنت ما در بخش همراه ۶ پله صعود کرده است و سرعت اینترنت در حال حاضر به ۲۵ مگابایت بر ثانیه رسیده است. این در حالی که سرعت اینترنت در ابتدای دولت سیزدهم ۲۱ مگابایت بر ثانیه بوده است.

زارع‌پور به مصوبه هیئت دولت در خصوص طرح فیبر نوری منازل و کسب و کارها نیز توضیحاتی را ارائه داد. وی با بیان اینکه ۸ درصد از سهم دولت از درآمد اپراتورها به توسعه فیبر نوری اختصاص پیدا می‌کند، اظهار داشت دولت به دنبال ایجاد یک شبکه پرسرعت و باکیفیت است.

→ خواندن مطلب قبلی

سامسونگ از حافظه SSD پرتابل T7 Shield رونمایی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی‌های سری اوپو K10 معرفی شدند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *