تلاش رگولاتوری برای حل مشکل تماس اضطراری در برخی از برندهای موبایل

تلاش رگولاتوری برای حل مشکل تماس اضطراری در برخی از برندهای موبایل

مشکل تماس اضطراری در برخی از اسمارت‌فون‌ها باعث شد تا سازمان مقررات و ارتباطات از ورود برخی از گوشی‌های موبایل به کشور جلوگیری کند. اما با این حال، دبیر انجمن واردکنندگان گوشی‌های موبایل از حل مشکل تماس اضطراری در برخی از برندها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از مهر، امیر اسحاقی که به عنوان دبیر انجمن واردکنندگان موبایل فعالیت دارد، به مشکل عدم برقراری تماس اضطراری در برخی از گوشی‌های هوشمند اشاره کرد و اظهار داشت که ممنوعیت واردات گوشی‌های که امکان تماس اضطراری ندارند از سوی رگولاتوری وضع شده است.

به گفته این مقام مسئول، ممنوعیت واردات شامل گوشی‌های هوشمندی است که عمدتا در دسته اسمارت‌فون‌های میان رده بازار قرار دارند.

وی در ادامه به پرتقاضا بودن این اسمارت‌فون‌ها اشاره کرد و در این باره گفت:

گوشی‌های هوشمندی که با ممنوعیت واردات مواجه شده‌اند، از جمله برندهای پر‌تقاضا بازار هستند. اما با توجه به محدودیت‌هایی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات برای این مدل‌ها گذاشته است، این دغدغه برای مردم وجود دارد که از حق انتخاب این برندها محروم شوند.

وی در ادامه به تلاش سازمان تنظیم مقررات ارتباطات و اپراتورها برای حل این مشکل اشاره کرد و در این باره گفت:

موضوع حل مشکل تماس اضطراری توسط مدیر کل استاندارد و رگولاتوری در دست بررسی است و اپراتورها نیز قول همکاری داده‌اند. اما با این حال، انتظار می‌رود که سازمان مقررات، مهلت سه ماهه‌ای را برای واردات این دست از موبایل‌های هوشمند اختصاص دهد تا تعادل بازار گوشی‌های میان رده و مقرون به صرفه حفظ شود.

وی در پایان گفتگو خود تاکید داشت که اگر ممنوعیت واردات گوشی‌های هوشمند به کشور رفع شود و تخصیص ارز به صورت منظم انجام شود، در روزهای پایانی سال با مشکل خاصی در بازار اسمارت‌فون‌ها مواجه نخواهیم شد.

→ خواندن مطلب قبلی

افشای رندر و تصاویر گوشی پوکو X4 پرو ۵G

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی اپو مدل Find X5 با چیپست دایمنسیتی ۹۰۰۰ عرضه خواهد شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *