تفاوت رویکردهای آمریکا و چین درباره رمزارزها

روسیه ارزهای دیجیتال را جایگزین دلار می‌کند

درحالی که چین هر روز سیاست‌های محدودکننده تری نسبت به رمزارزها اتخاذ می‌کند، به نظر می‌رسد مقامات ایالات متحده قصد ندارند فعالیت ارزهای دیجیتال را ممنوع کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از کریپتو پوتیتو، جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، با اطمینان اعلام کرد که این کشور استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع نمی‌کند.

از طرف دیگر کنگره آمریکا این سؤال را مطرح کرده‌ است که آیا دولت باید از ارزهای دیجیتال به‌عنوان استاندارد ‌جدید طلا استفاده کند یا خیر.

استاندارد طلا یک سیستم پولی است که در آن واحدهای پول یک کشور با طلا پشتیبانی می‌شوند و هر اسکناس نماینده مقدار مشخصی طلا است.

ماهیت غیرمتمرکز این ارزها سال‌هاست که خاری در چشم مقامات چین شده است.

در هر صورت تاکنون پروژه‌های ارز دیجیتال زیادی در چین به وجود آمده است و این کشور برای مدتی طولانی بیش از ۶۰ درصد از نرخ هش شبکه بیت‌کوین را به خود اختصاص داده بود.

با این حال مقامات چینی نه تنها رویکرد خصمانه خود را تشدید کرده‌اند، بلکه آن را در سال جاری به اوج خود رسانده‌اند.

دولت چین در ماه مه (اردیبهشت) ممنوعیت‌های قدیمی را تکرار کرد و ممنوعیت‌های جدیدی هم وضع کرد که در نهایت باعث شد ماینرهای چینی از این کشور خارج شوند.

اخیراً بانک مرکزی چین تمام سازمان‌ها و مؤسسات داخلی را از مشارکت در هر چیزی که به ارزهای دیجیتال مرتبط باشد، منع کرده‌ است، حتی اگر ارتباط غیرمستقیم با این حوزه داشته باشند.

این مسائل بازار را با مشکل مواجه کرد. در آن زمان چند شخصیت برجسته از مقامات آمریکایی خواسته بودند که رویکردی کاملاً متضاد را در برخورد با ارزهای دیجیتال اتخاذ کنند.

به نظر می‌رسد که آمریکا هم می‌خواهد چنین رویکردی را اتخاذ کند، حداقل گفته‌های جروم پاول این طور نشان می‌دهد.

رئیس بانک مرکزی آمریکا در جلسه کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان اعلام کرد که دولت نمی‌خواهد ارزهای دیجیتال را ممنوع کند.

با این حال او همچنان معتقد است که باید برای برخی از ارزهای دیجیتال، به‌خصوص استیبل‌کوین‌ها، چهارچوب‌هایی قانونی وجود داشته باشد.

این رویکرد جدید و خوش‌‌بینانه آمریکا به‌سرعت تأثیری مثبت بر بازار گذاشت و در نتیجه قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال رشد کرد.

قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته افزایش قابل‌توجهی داشته است و برای اولین‌ بار در دو هفته گذشته به بالای ۴۸ هزار دلار رسید.

اما این همه ماجرا نیست. برخی اعضای کنگره حتی دیدگاه بازتری دارند. از جمله مدیسون کاتورن، عضو کنگره آمریکا، در توییتر نوشت: چرا از ارزهای دیجیتال به عنوان استاندارد طلای جدید استفاده نمی‌کنیم؟

→ خواندن مطلب قبلی

رجیستری هرگز کاملا آنلاین نمی‌شود

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی سامسونگ، سوییچ جنسیس می‌شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *