سازمان بهداشت جهانی: تعداد مبتلایان به آبله میمون به ۷۸۰ مورد رسیده است

سازمان بهداشت جهانی: تعداد مبتلایان به آبله میمون به 780 مورد رسید

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که تعداد مبتلایان به آبله میمیون در حال افزایش است و در حال حاضر حدود ۷۸۰ مبتلا جدید به این بیماری در کشورهای خارج از قاره آفریقا شناسایی شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سایت سازمان بهداشت جهانی، در هفته گذشته حدودا ۲۵۷ نفر مبتلا به بیماری آبله میمون گزارش شد که این آمار طی یک هفته گذشته با رشدی ناگهانی به بیش از سه برابر رسیده است. از همین رو افزایش تعداد مبتلایان به آبله میمون باعث شده تا مسئولان و مقامات ارشد WHO نسبت به آن ابراز نگرانی کنند.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، آمار مذکور یعنی ۷۸۰ بیمار بسیار کمتر از آمار رسمی افراد مبتلا به آبله میمون است. البته مقامات و مسئولان ارشد این سازمان معتقدند که همه‌گیری جدید در دنیا چندان خطرناک نیست و به نوعی یک بیماری خفیف است.

طبق گزارش منتشر شده، هم‌اکنون این بیماری در ۲۷ کشور مختلف شناسایی شده است و موارد جدید بیشتر از کشورهای اروپایی و آمریکایی از جمله مکزیک، آرژانتین، مراکش و امارات متحده عربی گزارش شده‌اند.

در حال حاضر بیشترین شمار مبتلایان از کشورهای بریتانیا، اسپانیا و پرتغال به ترتیب با ۲۰۷، ۱۵۶ و ۱۳۸ مورد هستند. البته WHO انتظار دارد که این بیماری در کشورهای دیگر هم شناسایی شود.

در گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی، در حال حاضر هیچ مرگ و میری بر اثر آبله میمون گزارش نشده است اما با افزایش تعداد کشورهای درگیر، به طبع خطر این بیماری نیز بزرگ‌تر خواهد شد.

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی پوکو C40 با تراشه JLQ JR10 معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

گوگل در استرالیا جریمه شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *