کارمندان اپل استور در ایالات متحده آمریکا به دنبال تشکیل اتحادیه هستند

کارمندان اپل استور در ایالات متحده آمریکا به دنبال تشکیل اتحادیه هستند

اخیر خبرهای از سوی کارمندان اپل استور منتشر شده که نشان می‌دهد کارکنان شاغل در این مراکز از وضعیت درآمدی خود رضایت کافی ندارند و به همین دلیل به دنبال تشکیل اتحادیه هستند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت، کارمندان اپل استور مدعی هستند که حقوق آن‌ها با هزینه‌های زندگی مطابقت ندارد و برای سر و سامان دادن به این وضعیت در حال تشکیل یک سازمان حمایتی هستند.

این برنامه‌ریزی به گونه‌ای بوده است که دو خرده فروشی این کمپانی تا به حال و در زمان نگارش این گزارش، توانسته‌اند حمایت اتحادیه‌های ملی آمریکا را بدست آورند.

کارکنان فعال در خرده فروشی‌های اپل مدعی هستند که هرچند حقوق دریافتی آن‌ها با درآمد سایر افراد فعال در فروشگاه‌های دیگر یکسان است، اما این میزان از دریافتی با هزینه‌های انجام شده در زندگی سازگار نیست.

شاغلین فعال در اپل استور‌ها به صورت مخفیانه و بی سر و صدا در حال تشکیل این اتحادیه هستند تا از اقدامات احتمالی اپل جلوگیری کنند. آن‌ها برای این کار از چت‌های رمزگذاری شده و گوشی‌های هوشمند اندرویدی استفاده می‌کنند تا اپل از گفتگو و صحبت آنان مطلع نشود.

شایان ذکر، سال گذشته کارمندان در اعتراض به شرایط کاری خود کمپینی را تشکیل دادند که با برخورد جدی کمپانی Apple مواجه شدند. اپل در پاسخ به این واکنش، بسیاری از کارمندان و افرادی که در راس تشکیل این کمپین بودند را اخراج کرد.

البته اپل هم برای سر و سامان دادن به وضعیت درآمدی کارکنان در خرده فروشی‌های خود قصد دارد ۲ تا ۱۰ درصد حقوق دریافتی آن‌ها را افزایش دهد. در واقع این کمپانی با افزایش درآمد تصمیم دارد از خروج نیروهای کارآمد و اعتراض آن‌ها جلوگیری کند.

→ خواندن مطلب قبلی

متا از جمع ۱۰ شرکت با ارزش دنیا خارج شد

خواندن مطلب بعدی ←

افشای رندر و تصاویر گوشی پوکو X4 پرو ۵G

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *