خبر های فوری:

پنجشنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۰:۵۰

تشخیص افسردگی با آیفون

شرکت اپل در حال کار بر روی یک فناوری جدید است که می‌تواند برای تشخیص بیماری‌های روحی روانی مانند افسردگی و زوال شناختی مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، طبق گزارش وال‌ استریت ژورنال، شرکت اپل می‌خواهد بداند که آیا می‌توان از دستگاه‌های این شرکت برای تشخیص زودهنگام افسردگی استفاده کرد یا خیر.

وال استریت ژورنال با استناد به مدارک داخلی شرکت اپل و مصاحبه با افراد ناشناس در این زمینه گزارش داده است که اپل در حال کار با دانشمندان است تا بررسی کند که آیا داده‌هایی که دستگاه‌های اپل جمع‌آوری می‌کنند مانند الگوی خواب و نحوه‌ تایپ می‌تواند به تشخیص بیماری‌های روحی روانی و زوال شناختی کمک کند یا خیر.

این شرکت امیدوار است که در صورت وجود ارتباط میان داده‌های جمع‌آوری شده و بیماری‌های روحی روانی بتواند به افراد هشدار دهد تا برای درمان اقدام کنند.

این تحقیقات بخشی از همکاری شرکت اپل با شرکت بیوتکنولوژی بایوژن و دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس است که اوایل سال جاری اعلام شد.

تحقیقات اپل با شرکت بایوژن بر زوال شناختی متمرکز است و تحقیقات شرکت دانشگاه کالیفرنیا بر استرس، اضطراب و افسردگی تمرکز دارد.

دانشگاه کالیفرنیا در تحقیقاتش از دوربین‌ فیلمبرداری آیفون، کیبورد، حسگرهای صوتی و همچنین ساعت هوشمند اپل برای جمع‌آوری داده استفاده می‌کند.

آن‌ها نحوه‌ صحبت کردن کاربر، تعداد دفعات و سرعت راه رفتن، ضربان قلب و تعداد تنفس را بررسی می‌کنند.

براساس این گزارش محققان ممکن است سرعت تایپ کردن و تعداد غلط‌های املایی را نیز بررسی کنند.

همزمان کاربران پرسشنامه‌هایی نیز در مورد احساسشان پر می‌کنند و محققان نمونه‌ موی آنها را برای بررسی سطح کورتیزول که هورمون استرس است جمع‌آوری می‌کنند.

به گفته‌ی منابع وال استریت ژورنال، محققان امیدوارند این اطلاعات به درک بهتر احساس، تمرکز، انرژی و وضعیت روحی کاربران کمک کند.

بایوژن نیز با روشی مشابه عملکرد شناختی افراد را بررسی می‌کند و داده‌های به دست آمده را با تست‌های شناختی سنتی و اسکن مغزی مقایسه می‌کند.

مطالعات شرکت بایوژن قرار است دو سال به طول بیانجامد و حدود ۲۰ هزار نفر در آن شرکت خواهند داشت.

تحقیقات اپل در مراحل اولیه قرار دارد و ممکن است هیچ‌گاه عملی نشود.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

تبدیل دوچرخه معمولی به دوچرخه برقی با یک کیت جدید

خواندن مطلب بعدی ←

ایرباس تاکسی‌های هوایی برقی می‌سازد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین