تسلا از مهندس سابق خود به اتهام سرقت اطلاعات محرمانه شکایت کرد

تسلا از مهندس سایق خود به اتهام سرقت اطلاعات محرمانه شکایت کرد

کمپانی تسلا به تازگی از الکساندر یاتسوکف، مهندس سابق خود به اتهام سرقت اطلاعات محرمانه از ابر رایانه این شرکت شکایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از ورج، تسلا مهندس سابق خود را به دانلود و سرقت اطلاعات دستگاه‌های شخصی این شرکت و امتناع از باز پس دادن آن‌ها متهم کرده است. تسلا همچنین مدعی که الکساندر یاتسکوف در رزومه ارسالی خود درباره سابقه کاری و توانایی‌هایش دروغ گفته است.

از زمان استخدام یاتسکوف، مهندس سابق تسلا زمان چندان زیادی نمی‌گذرد چراکه وی از ژانویه سال جاری به عنوان مهندس گرمایشی در تسلا، یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا استخدام شد.

گفتنی است که فرد مذکور به عنوان یکی از طراحان سیستم‌های خنک‌کننده Dojo فعالیت خود را آغاز کرد. Dojo نوعی ابر رایانه در شبکه عصبی تسلا به حساب می‌آید که وظیفه پردازش مقادیر زیادی را برای آموزش نرم‌افزار هوش مصنوعی خودروهای این خودروساز را بر عهده دارد.

حالا تسلا مدعی که یاتسکوف به اطلاعات سیستم خنک کننده ابر رایانه و برخی دیگر از اطلاعات محرمانه دسترسی داشته و به نوعی آن‌ها را به سرقت برده است.

به گفته خودروساز امریکایی، فرد مذکور به دانلود و ذخیره اطلاعات محرمانه تسلا اعتراف کرده است اما یاتسکوف به جای تحویل دستگاه‌های خود، یک لپ‌تاپ جعلی در اختیار تسلا قرار داد تا هرگونه شواهد و مدارک علیه خود را مخفی کند.

در لپ‌تاپ تحویلی از سوی مهندس سابق تسلا هیچگونه اطلاعاتی مبنی بر سیستم‌های خنک کننده Dojo یافت نشد اما با این حال، تسلا مدعی که وی برخی از اطلاعات این شرکت را به سرقت برده است و با تنظیم شکایتی علیه او در پی بازگردانی اطلاعات به سرقت رفته است.

→ خواندن مطلب قبلی

مدیر سابق واتس‌اپ از فروش این اپلیکیشن به فیسبوک (متا) ابراز پشیمانی کرد

خواندن مطلب بعدی ←

گوشی زد تی ای اکسون ۴۰ اولترا (ZTE Axon 40 Ultra) معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *