خبر های فوری:

یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۱۳:۰۶

تاسیس شورای فناوری و تجارت آمریکا و اتحادیه اروپا

آمریکا و اتحادیه اروپا برای مهار غول‌های فناوری شورای فناوری و تجارت آمریکا و اتحادیه اروپا را تأسیس کردند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از رویترز، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا برای گسترش همکاری‌های خود جهت تقویت زنجیره تأمین نیمه هادی‌ها، مقابله با رویه‌های تجاری چین و وحدت رویه در مورد غول‌های فناوری توافق کردند.

در مذاکراتی انجام شد، طرفین تصمیم گرفتند برای قانون گذاری جهت مهار انحصارطلبی شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل، فیس‌بوک، اپل و آمازون، با هم بیشتر همکاری کنند.

براین اساس یک مجمع جدید به نام شورای فناوری و تجارت آمریکا و اتحادیه اروپا تأسیس کرده و مقامات ارشد دو طرف برای نظارت بر کنترل سرمایه گذاری در حوزه صادرات فناوری‌های حساس دارای کاربرد دوگانه و توسعه هوش مصنوعی نیز همکاری می‌کنند.

همچنین برای تقویت اکوسیستم داخلی تولید تراشه در هر دو طرف در حوزه‌های تحقیقاتی، طراحی و ساخت نیز برنامه‌ریزی هایی صورت گرفت.

در بیانیه صادر شده به طور مستقیم به نام چین اشاره نشده، ولی تصریح شده ما با همکاری یکدیگر به حفاظت از کسب و کارها، مشتریان و کارگران خود در برابر رویه‌های تجاری ناعادلانه و به خصوص رویه‌های تحمیلی اقتصادهای غیر بازار آزاد ادامه می‌دهیم.

دولت بایدن تعرفه‌های تجاری تحمیلی دونالد ترامپ بر تجارت با چین را حفظ کرده، ولی برای موفقیت در نبرد با چین همکاری بیشتری با متحدانش در این زمینه به عمل می‌آورد.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

تمایل آمریکایی‌ها برای دریافت حقوق با رمزارز

خواندن مطلب بعدی ←

فیس بوک برای ۳ میلیارد نفر اینترنت فراهم می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین