خبر های فوری:

جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲, ساعت ۲۱:۵۶

بودجه ۱۶ میلیون دلاری وزارت انرژی آمریکا برای هوش مصنوعی

3d rendering humanoid robot with ai text in ciucuit pattern

وزارت انرژی آمریکا می‌خواهد با کمک مالی ۱۶ میلیون دلاری به تحقیقات در زمینه یادگیری ماشین، روند اکتشافات علمی را خودکار کند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اسلش‌گیر، وزارت انرژی آمریکا (DOE)  می‌گوید که این بودجه را بین جمعا پنج پروژه تحقیقاتی تقسیم خواهد کرد که الگوریتمهای AI و یادگیری ماشین تنظیم شده برای تلاش‌های علمی را توسعه می‌دهند.

هدف این است که این الگوریتم‌ها بتوانند از طریق حجم بالایی از داده‌ها از منابع مختلف تقسیم شوند و از آن برای ارائه بینشها یا حتی انجام اکتشافات علمی جدید استفاده شود.

داده‌های خام ممکن است از چند منبع نشات بگیرند: مطالعات مشاهده‌ای، آزمایش‌های علمی، و حتی شبیه‌سازی‌ها.

سیستم‌های AI و ML توسعه داده شده از طریق این پروژه‌ها می‌توانند از این داده‌ها، از جمله، برای این موارد استفاده کنند: پیشبینی اینکه چه زمانی یک شرایط آب و هوایی نامساعد رخ خواهد داد، ارائه بینش‌های پویا درباره شبکه‌های برق، دستیابی به جمع‌بندی‌هایی درباره فضا و فیزیک، و سایر موارد.

وزارت انرژی آمریکا علائق خاص خودش را به این الگوریتم‌ها دارد؛ این آژانس دارای تاسیسات کاربری علمی است که حجم عظیمی از داده‌ها را تولید می‌کنند که باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند. این انتظار معقولانه نیست که دانشمندان، با هدف پیشرفت‌های ناگهانی، بینش‌ها و اکتشافات، بتوانند چنان حجم بالایی از اطلاعات را سازماندهی و مدیریت کنند.

رمضان نیا

→ خواندن مطلب قبلی

مخترع ماشین حساب جیبی درگذشت

خواندن مطلب بعدی ←

اهدای فناوریهای ایران به دانشگاه ملی تاجیکستان

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین