بهره برداری از ۱۰ هزار پروژه مخابراتی در سراسر کشور

بهره برداری از 10 هزار پروژه مخابراتی در سراسر کشور

مجید سلطانی مدیرعامل مخابرات ایران با حضور وزیر ارتباطات و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری، ۱۰ هزار پروژه مخابراتی را به مناسبت دهه فجر به مرحله بهره‌برداری رساندند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از سایت مخابرات ایران، امروز دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۰، ۱۰ هزار پروژه مخابراتی با سرمایه‌ای بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان افتتاح شدند. در این مراسم مجید سلطانی به تشریح اقدامات شرکت مخابرات در جهت تکمیل و توسعه شبکه ملی پرداخت و در این باره گفت:

اولویت اصلی شرکت مخابرات، توزیع برابر و متوازن فناوری در کشور است تا رضایتمندی مشتریان تحقق پیدا کند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در ادامه سخنان خود اظهار داشت که بهره‌برداری از این پروژه‌ها، موجب تحول در بخش‌ سیستم‌های انتقال، دیتا و زیر ساخت‌ها خواهد شد.

وی به موضوع پروژه فیبر نور ملی نیز پرداخت و در این باره گفت:

برای رسیدن به ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری، ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام خواهد شد.

به گفته مجید سلطانی مهم‌ترین بخش‌های افتتاحیه این مراسم، بهسازی و نوسازی شبکه فیبر نوری، توسعه تجهیزات انتقال و دیتا و اتصال سایت‌های روستایی به شبکه ملی اطلاعات است.

این مقام مسئول در ادامه به موضوع رضایتمندی کاربران از مخابرات اشاره کرد و افزایش رضایتمندی آن‌ها را یکی از مهم‌ترین هدف‌های این سازمان عنوان کرد.

مدیر عامل مخابرات به توسعه خدمات مخابراتی و ارتباطی در روستاها نیز اشاره کرد و افتتاح طرح‌های یو اس او را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این مراسم عنوان کرد. طرح یو اس او به معنای خدمات عمومی اجباری ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

سلطانی در ادامه به سایر خدمات و طرح‌های افتتاح شده نیز اشاره کرد و در این باره گفت:

توسعه پورت‌های تلفن ثابت، نوسازی شبکه کابل و بازسازی شبکه کابل مسی، توسعه تجهیزات انتقال، افزایش ظرفیت انتقال شبکه‌های مخابراتی و اتصال سایت‌های روستایی به شبکه فیبر نوری از دیگر طرح‌های مهم این افتتاحیه است.

→ خواندن مطلب قبلی

سرمایه گذاری میلیاردی تراشه‌سازان برای تولید بیشتر نیمه هادی‌ها

خواندن مطلب بعدی ←

برگزاری مراسم آنپکد سامسونگ در متاورس

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *