ساخت بزرگترین مرکز تولید تراشه اینتل با هزینه ۲۰ میلیارد دلاری

هزینه ۲۰ میلیارد دلاری، برای ساخت بزرگترین مرکز تولید تراشه اینتل

کمپانی Intel برای گسترش فعالیت‌های خود در پی ساخت بزرگترین مرکز تولید تراشه اینتل است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت، پت گلینسر مدیر عامل اینتل انتظار دارد با هزینه‌ای ۲۰ میلیارد دلاری یکی از بزرگترین مراکز تولید تراشه دنیا را بسازد.

کمپانی اینتل برای ساخت این پروژه عظیم در منطقه اوهایو آمریکا زمینی ۱۰۰۰ هکتاری در نظر گرفته است. در برنامه‌های اولیه اینتل برای ساخت این مرکز غول آسا، ساخت دو کارخانه نیمه هادی وجود دارد که امکان اشتغالزایی برای ۳۰۰۰ نفر را فراهم می‌کند. ساخت بزرگترین مرکز تولید تراشه اینتل از سال جاری شروع خواهد شد و طبق برآوردها مراحل تکمیل آن تا سال ۲۰۲۵ ادامه پیدا خواهد کرد.

طبق گزارش‌های درز شده، دولت آمریکا سال گذشته اینتل را از افزایش تولید چیپست در چین منصرف کرد. ایالت متحده نه تنها این کمپانی را از افزایش تولید در کشور چین منصرف کرد، بلکه تاکید ویژه‌ای داشت که شرکت‌های سازنده، تراشه‌ها را در خود ایالت متحده تولید کرده و معضل کمبود جهانی این قطعه را حل کنند.

شایان ذکر است که ساخت چنین پروژه‌ عظیمی چندین سال طول می‌کشد و  بعید به نظر می‌رسد که مشکل جهانی کمبود تراشه به زودی حل شود.

اینتل برای ساخت و ساز این مرکز، ۳۸ سایت مختلف در شهرهای مختلف را بررسی کرد که در نهایت به مکان فعلی در اوهایو رسید. به گفته گلینسر مدیر عامل این کمپانی، اینتل پس از ساخت مرحله اولیه این مرکز، در آینده آن را از ۱۰۰۰ به ۲۰۰۰ هکتار و از ۳ به ۸ کارخانه گسترش خواهد داد. وی در خصوص این پروژه گفت:

ما به ایجاد دره سلیکون دری کمک کردیم، حالا می‌خواهیم سلیکون هارتلند را ایجاد کنیم.

→ خواندن مطلب قبلی

۱۰۰۰ روستا کشور به شبکه ملی اطلاعات خواهند پیوست

خواندن مطلب بعدی ←

پدیده نوظهور دلالی ۲۰۰۰ دلاری متاورس در ایران

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *