شناسایی بزرگترین زمین لرزه مریخ توسط کاوشگر ناسا

سازمان هوانوردری آمریکا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که کاوشگر مریخی ناسا توانسته بزرگترین زمین‌لرزه سیاره سرخ را شناسایی کند

سازمان هوانوردری آمریکا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که کاوشگر مریخی ناسا توانسته بزرگترین زمین‌لرزه سیاره سرخ را شناسایی کند.
به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اسپیس، کاوشگر مریخی ناسا که اینسایت نام دارد، در جدیدترین اکتشاف خود توانست بزرگترین زمین لرزه یا به بیانی دقیق‌تر مریخ‌لرزه را از نظر زمان و بزرگی در مقیاس ریشتر شناسایی کند. گفتنی است که تا به حال چنین زمین‌لرزه‌ای در مریخ  به ثبت نرسیده بود.
زمین‌لرزه مذکور که حدود یک هفته پیش و در ۴ می رخ داده بود، از لحاظ بزرگی ۵ ریشتر قدرت داشت و رکورد قبلی با ۴.۲ ریشتر که توسط همین مریخ نورد ثبت شده بود را شکست. مریخ لرزه ۴.۲ ریشتری پیشین سیاره سرخ در آگوست سال گذشته شناسایی شده بود.
مریخ نورد اینسایت حدود ۲۲۹ روز است که در سیاره سرخ به دنبال کشف اطلاعات و داده‌های جدید از این سیاره است و بزرگترین زمین‌لرزه مریخ در ۲۲۲ امین روز  از فعالیت این کاوشگر به ثبت رسید.
به گفته دانشمندان ناسا، این واقعه در مریخ می‌تواند به درک بهتر و کشف ابعاد جدیدتر سیاره سرخ کمک کند و این امکان برای دانشمندان فراهم می‌شود تا به فرایندهای شکل‌گیری سیاره‌های سنگی از جمله زمین پی ببرند

→ خواندن مطلب قبلی

ایلان ماسک ممنوعیت فعالیت دونالد ترامپ در توییتر را لغو می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

قیمت بیت‌کوین به زیر ۳۰ هزار دلار رسید؛ سقوط بازار ارزهای دیجیتال همچنان دارد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *