گزارش برآورد درآمدزایی سامسونگ در سه ماهه نخست ۲۰۲۲ منتشر شد

کمپانی سامسونگ امروز گزارشی از برآورد درآمد سه ماهه نخست 2022 منتشر کرد

کمپانی سامسونگ امروز گزارشی از برآورد درآمد سه ماهه نخست ۲۰۲۲ منتشر کرد که طبق آن یکی از پر درآمدترین فصل‌های خود از سال ۲۰۱۸ را پشت سر گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از سام موبایل، بر اساس گزارش سه ماهه نخست سامسونگ، این شرکت به لطف فروش در حوزه نیمه هادی‌ها، گوشی‌های موبایل و تکنولوژی‌های نوآورانه امیداوار است به درآمد فوق‌العاده ۶۴ میلیارد دلاری برسد. اگر این میزان از کسب درآمد برای غول فناوری کره جنوبی صحت داشته است، سامسونگ بالاترین میزان درآمدزایی فصلی خود از سال ۲۰۱۸ را پشت سر می‌گذارد.

بر اساس گزارش برآورد درآمدزایی سامسونگ در سه ماه نخست ۲۰۲۲، از ۶۴ میلیارد دلار کسب درآمد این شرکت، حدود ۱۱.۵ میلیارد دلار سود عاید یکی از بزرگترین سازندگان گوشی‌های موبایل خواهد شد. با توجه به ارقام مذکور، درآمد و سود این شرکت نسب به مدت مشابه در سال گذشته به ترتیب حدود ۱۷.۷ و ۵۰.۳ درصد افزایش پیدا می‌کند.

طبق این گزاش، سامسونگ همچنین نسبت به  سه ماهه گذشته یعنی فصل پایانی ۲۰۲۱ هم پیشرفت های قابل توجه‌ای در بخش درآمد و سود دهی داشته است. بر همین اساس فروش این شرکت نسبت به مدت مذکور ۱.۶۶ و سود آن ۰.۵۶ درصد افزایش یافته است.

یکی از مهم ترین دلایل موفقیت سامسونگ در سه ماهه جاری، فروش و سودهی بالا در بخش تجارت نیمه هادی‌ها بوده است. ۲۰ میلیارد دلار از درآمد ۶۶ میلیارد دلار سامسونگ به فروش نیمه هادی این شرکت اختصاص داشته است.

گفتنی است که هنوز گزارش رسمی درآمدزایی سه ماهه نخست سامسونگ منتشر نشده است و به همین دلیل جریان دقیقی از فروش سایر محصولات این شرکت در دسترس نیست.

اما احتمال داده می شود که این شرکت در بخش‌های دیگر از جمله فروش گوش‌‌های موبایل نیز رشد قابل توجه‌ای داشته است.

→ خواندن مطلب قبلی

گوگل مپس به زودی امکان تخمین عوارض جاده‌ای را هنگام سفرها فراهم می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

سامسونگ از گوشی گلکسی M53 5G با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی رونمایی کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *