گوگل به‌زودی قابلیت بایگانی برنامه‌ها را برای سیستم‌عامل اندروید فراهم می‌کند

گوگل به‌زودی قابلیت بایگانی برنامه‌ها را برای سیستم‌عامل اندروید فراهم می‌کند

گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد در حال کار برروی قابلیت جدیدی است تا برنامه‌ها درگوشی‌های اندرویدی فضای کمتری را اشغال کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از انگجت، این قابلیت بایگانی برنامه‌ها نام دارد و می‌تواند ۶۰ درصد از فضای اشغال شده توسط اپلیکیشن‌ها در گوشی‌های اندرویدی را کاهش دهد.

طبق گفته گوگل، بایگانی برنامه‌ها به ‌هیچ‌ عنوان داده‌های شخصی کاربران را تحت‌تأثیر قرار نخواهد داد و احتمالاً تا اواخر سال جاری معرفی می‌شود.

با وجود قابلیت بایگانی برنامه‌ها در اندروید، کاربران دیگر نیازی به حذف کامل اپلیکیشن ندارند و به‌جای آن فقط بخشی‌هایی از برنامه را متوقف می‌کنند.

بایگانی برنامه‌ها، ویژگی و مزایای عالی را برای کاربران و حتی توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های اندروید فراهم می‌کند.

به‌جای حذف و نصب یک برنامه، کاربران می‌توانند آن را بایگانی کنند تا فضای کافی در دسترس قرار بگیرد و با سرعت بیشتری از سایر اپلیکیشن‌ها استفاده کنند.

برنامه‌نویسان یا به طور دقیق‌تر توسعه دهندگان هم می‌توانند از حذف و نصب‌های کمتر و اصطکاک کمتری برای برنامه‌های خود بهره ببرند.

در نهایت، ویژگی جدیدی که گوگل قرار است برای گوشی‌های اندروید ارائه دهد، می‌تواند برای کسانی که یک دستگاه ارزان‌قیمت با حافظه داخلی کمتر دارند، مفید و مؤثر واقع شود.

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی F23 سامسونگ معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

شرکت HDM Global دیگر گوشی پرچمدار نوکیا تولید نمی‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *