خبر های فوری:

پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ساعت ۹:۴۸

این باتری سیلیکونی خودروهای برقی در کمتر از ۱۰ دقیقه شارژ می‌شود

این باتری سیلیکونی خودروهای برقی در کمتر از 10 دقیقه شارژ می‌شود

یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که در زمینه خودروهای برقی وجود دارد، مدت زمان لازم برای شارژ باتری است که عموما فرایندی زمان‌بر هستند. حالا یک استارت‌آپ آمریکایی به نام Enovix مدعی که باتری سیلیکونی خودروهای برقی این شرکت در کمتر از ۱۰ دقیقه شارژ می‌شود

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از نیواطلس، این شرکت با بهره‌گیری از یک معماری جدید اقدام به تولید باتری خودروهای برقی کرده که کاتد و آند آن از سیلیکون ساخته شده است و به آن معماری سلولی سه بعدی گفته می‌شود.

به گفته Enovix، صفر تا ۸۰ درصد شارژ این باتری در ۵.۲ دقیقه شارژ می‌شود و برای شارژ ۹۸ درصدی آن به زمانی کمتر از ۱۰ دقیقه نیاز است. این استارت‌آپ آمریکایی پروژه مذکور را به همراه وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا پیش می‌برد و امیدوار است که از این نوع باتری‌ها در سایر وسایل برقی نیز استفاده شود.

یکی از ویژگی‌های باتری سیلیکونی خودروهای برقی، طول عمر بالای آن‌ها است. Enovix، در این باره مدعی که با بیش از ۱۰۰۰ بار چرخه شارژ، این باتری همچنان ۹۳ درصد از ظرفیت خود را حفظ می‌کند.

هرولد راست، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Enovix با بیان اینکه قابلیت‌های شارژ سریع می‌توانند در سرعت پذیرش خودروهای برقی موثر باشد، اظهار داشت که سازندگان به دنبال باتری‌هایی هستند که علاوه بر دامنه مسافت بالا، از قابلیت شارژ سریع نیز بهره ببرند.

وی همچنین تاکید داشت که باتری‌های تولیدی این شرکت با قابلیت شارژ سریع و دامنه مسافت بالا می‌توانند گزینه‌های جذابی برای سازندگان خودروهای الکتریکی باشد.

نویسنده صنایع مدرن

→ خواندن مطلب قبلی

واتس‌اپ پر مخاطب‌ترین پیام رسان در بین کاربران ایرانی است

خواندن مطلب بعدی ←

قابلیت کنترل حساب کاربران نوجوان در اینستاگرام فعال شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین