تشخیص کرونا با اپلیکیشن ResApp امکان‌پذیر شد

تشخیص کرونا با اپلیکیشن ResAPP امکان‌پذیر شد

اخیراً توسعه‌دهندگان با کمک دانشمندان اپلیکیشن طراحی کرده‌اند که می‌تواند ابتلا افراد به کرونا را تشخیص دهد. این اپلیکیشن ResApp نام دارد که سرفه کاربران را تجزیه و تحلیل کرده و بر اساس آن و با دقت ۹۲ درصد می‌تواند فرد مبتلا به کرونا را تشخیص دهد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از فون آرنا، اپلیکیشن ResApp یکی از جدیدترین یافته‌ها در حوزه پزشکی و بیماری کووید-۱۹ است که می‌تواند در تشخیص افراد مبتلا به این بیماری مؤثر و مفید واقع شود.

فایزر که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های داروسازی جهان و تولیدکننده واکسن کرونا است، برای خرید اپلیکیشن مذکور پیشنهادی را به سازندگان آن ارائه داده است. فایزر برای خرید هر سهم از ResApp، پیشنهاد ۰.۱۱۵ دلاری و در مجموع ۷۴.۳ میلیون دلاری را به‌صورت نقدی مطرح کرده است.

شایان ذکر، تا به حال حدود ۷۴۱ کاربر آمریکایی و هندی از این اپلیکیشن استفاده کرده‌اند که حدودا به ۴۴۶ کاربر اعلام شد که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

گفتنی است که حدود ۱۰۰۷ بیمار دیگر که به بیماری تنفسی غیر کوییدی نیز مبتلا بودند، مورد آزمایش قرار گرفتند که نتایج به دست آمده حاکی از آن بود اپلیکیشن مذکور از دقت ۹۰ درصدی اپلیکیشنی خبر می‌داد. بر همین اساس این اپلیکیشن به‌راحتی می‌تواند بیماری کووید-۱۹ را از سایر بیماری‌های تنفسی مانند آسم و ذات‌الریه تشخیص دهد.

در نهایت یکی‌دیگر از نتایج اپلیکیشن مذکور، تشخیص حدود ۷۲ درصد از مبتلایان علامت‌دار و حدود ۵۸ درصد از موارد بدون علامت بوده است.

→ خواندن مطلب قبلی

شرکت توانیر: در سال گذشته ۱۴۵۰ مرکز مجاز استخراج رمزارز راه‌اندازی شده است

خواندن مطلب بعدی ←

تصویر قالب گوشی‌های آیفون ۱۴ منتشر شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *