اولین قایق پرنده برقی جهان ساخته شد

اولین قایق پرنده برقی جهان ساخته شد

ایرلندی‌ها اخیرا قایق برقی را ساخته و به بازار معرفی کرده‌اند که می‌تواند بر روی آب معلق بماند. اولین قایق برقی پرنده که توسط شرکت Artemis Technologies طراحی شده است، در دو مدل با ظرفیت‌های ۶ و ۱۲ نفره به بازار عرضه خواهند شد و کاربران با آن می‌توانند حدود ۱۰۰ کیلومتر مسافت را طی کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از نیوز اسکای، اولین قایق پرنده برقی جهان eFoiler نام دارد و افراد برای شارژ آن فقط به یک ساعت زمان نیاز دارند و با هر بار شارژ کامل، این قایق می‌تواند مسافتی به طول ۱۰۰ کیلومتر را طی کند. آرتمیس، شرکت سازنده این محصول به ریاست ایاین پرسی، قهرمان قایق‌رانی المپیک هدف از طراحی این محصول را کاهش آلودگی‌های زیست محیطی عنوان کرد.

آرتمیس به همراه شرکت‌ Bombardier، بندر بلفاست و دانشگاه‌های ایرلند شمالی برای ساخت قایق‌های فاقد آلودگی، در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۳ میلیون پوند از دولت تسهیلات گرفتند. برندون لوئیس، وزیر کشور ایرلند شمالی در خصوص قایق مذکور اظهار داشت که توسعه وسایل نقلیه سبز، گام بسیار مهمی در مبارزه با تغییرات اقلیمی است.

ایرلندی‌ها برای ساخت این محصول، تیغه‌ای را به صورت عمودی در بخش زیرین قایق تعبیه کردند و زمانی که سرعت قایق به یک میزان مشخصی می‌رسد، بدنه قایق از روی آب بلند شده و به شکل معلق به حرکت خود ادامه می‌دهد.

اولین قایق پرنده برقی جهان به دلیل سطح تماس کمتری که با آب دارد، برای حرکت کردن به انرژی کمتری نیاز دارد و علاوه بر آن، صدای تولید شده آن هم کمتر از قایق‌های دیگر خواهد بود.

در نهایت، آرتمیس می‌گوید قایق پرنده برقی این شرکت در مقایسه با نمونه‌هایی که از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند، حدود ۹۰ درصد به صرفه‌جویی در انرژی کمک خواهد کرد.

→ خواندن مطلب قبلی

اختلال در شبکه کلاودفلر (Cloudflare) منجر به قطعی بسیاری از سرویس‌های محبوب در جهان شد

خواندن مطلب بعدی ←

سرویس تلگرام پریمیوم رسما معرفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *