خبر های فوری:

چهارشنبه, ۹ اسفند ۱۴۰۲, ساعت ۱:۳۹

بزرگ‌ترین کشتی هیبریدی جهان اولین سفر خود را در سال ۲۰۲۴ انجام می‌دهد

بزرگ‌ترین کشتی هیبریدی جهان اولین سفر خود را در سال 2024 انجام می‌دهد

شرکت بریتانی فریز که سازنده بزرگ‌ترین کشتی هیبریدی جهان است، از آغاز اولین سفر این کشتی در سال ۲۰۲۴ خبر داد. این کشتی باتوجه به مکانیزمی که دارد، برای حرکت نیازی به سوخت‌های فسیلی ندارد و انرژی آن با نیروی برق تامین می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، اندازه بزرگ‌ترین کشتی هیبریدی جهان ۶۳۹ فوت و شرکت سازنده برای تامین انرژی آن از یک باتری ۱۱.۵ مگاوات ساعتی استفاده کرده است.

ظرفیت باتری این کشتی تقریبا دو برابر نیروی ظرفیت باتری‌های معمولی در کشتی‌های هیبریدی است و از همین رو نیروی زیادی را برای کشتی مذکور فراهم می‌کند.

به گفته شرکت بریتانی فریز، بزرگ‌ترین کشتی هیبریدی جهان جایگزین یکی از کشتی‌های قدیمی این شرکت خواهد شد که در مسیر سنت مالو (فرانسه) به پورتسموث (انگلیس) رفت و آمد می‌کرد.

کریستوفر مایتو، مدیر ارشد اجرایی بریتانی فریز با بیان اینکه قایق‌های باتری دار حافظ محیط زیست هستند، اظهار داشت که این شرکت با همکاری سایر کمپانی‌ها در تلاشند تا کشتی‌های هیبریدی و حافظ محیط زیست را در منطقه فعال کنند.

در این کشتی غول پیکر، چندین سیستم با هم ادغام شده‌اند تا علاوه بر ارتقای بازدهی و کارآمدی، مصرف انرژی هم بهینه‌تر شود. این کشتی همچنین به یک سیستم داخلی کارآمد مجهز شده است که هنگام توقف و لنگراندازی می‌توان باتری آن را شارژ کرد.

نویسنده صنایع مدرن

→ خواندن مطلب قبلی

اینستاگرام برای تخمین سن کاربران خود از هوش مصنوعی استفاده می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

گزارش جدید WHO: شیوع آبله میمون هنوز یک وضعیت اضطراری نیست

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین