انتقاد جدی وزارت علوم نسبت اختلال و کندی اینترنت

انتقاد جدی وزارت علوم نسبت اختلال و کندی اینترنت

رئیس کارگروه یادگیری الکترونیکی وزارت علوم با انتقاد جدی نسبت به اختلال و کندی اینترنت، تاکیدکرد که وزارت ارتباطات متولی اصلی حل این مشکل است.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن و به نقل از ایلنا، علی اکبر صفوی، رئیس بخش یادگیری الکترونیکی وزارت علوم از اختلال در کیفیت و سرعت اینترنت که چند ماه اخیر بیشتر شده است، گلایه کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه موج ششم کرونا باعث شده تا آموزش‌ها مجددا به صورت مجازی و آنلاین برگزار شود؛ گفت:

همه ما از اختلال اینترنت که در طول چهار پنج ماه اخیر بیشتر شده است، گلایه داریم و از آن رنج می‌بریم.

صفوی در ادامه به افزایش ظرفیت مصرفی کشور و پایین آمدن کیفیت سرویس‌دهی‌ها اشاره کرد و در این مورد اظهار داشت که سرعت و کیفیت پایین اینترنت در چند ماه اخیر مخصوصا زمان امتحانات، مشکلات عدیده‌ای را ایجاد کرده است.

صفوی در ادامه سخنان خود گفت:

دو نفر از دانشجویان من نیز با این مشکل مواجه شدند و به همین دلیل مجبور شدیم که امتحان را به صورت حضوری برگزار کنیم.

این مقام مسئول در ادامه به افزایش و اختلال اینترنت در چند ماه گذشته اشاره کرد و اظهار داشت که این موضوع را از برخی همکاران و مدیران آموزش الکتریکی دانشگاه‌ها جویا شده است که آن‌ها هم همین مشکل را داشتند.

صفوی با تاکید بر اینکه مسئول پیگیری این مشکل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، گفت:

تشخیص این مشکل توسط مسئولین امر بسیار ساده است. یعنی آن‌ها در رکوردهای فنی خود به راحتی متوجه خواهند شد که میزان مصرف پهنای باند و اختلالات چقدر دچار نوسان شده است.

به گفته علی اکبر صفوی، زمانی که اکثر دانشجویان امکان حضور در کلاس مجازی را ندارند، علت مشخص و روشن است. دانشجویان برای حضور در کلاس‌های آنلاین از چندین خدمات دهنده سرویس می‌گیرند، پس واضح است که مشکل فقط از جانب یک سرویس دهنده یا اپراتور نیست. در نتیجه اختلال اینترنت به طور سراسری در کل کشور وجود دارد.

وی در ادامه به موضوع اهمیت اینترنت پر سرعت و باکیفیت در رشد کسب و کارهای مجازی اشاره کرد و در این رابطه گفت:

نیاز به اینترنت پر سرعت و پهنای باند مناسب فقط مربوط زمان همه گیری ویروس کرونا نیست. مشاغل و کسب و کارهای اینترنتی متعددی وجود دارند، وقتی ما نمی‌توانیم دائما صنایع بزرگ بزنیم و ایجاد شغل کنیم، باید از فرصت اینترنت استفاده کنیم.

صفوی در نهایت بر لزوم حل اختلال اینترنت در فضای آموزشی کشور تاکید کرد و اظهار داشت که بخاطر همه مردم، همه شرایط اقتصادی کشور و به خصوص در فضای آموزشی کشور باید اقدامات خیلی جدی برای حل اختلالات پیش آمده صورت بگیرد.

→ خواندن مطلب قبلی

تولید تراشه بلاک چین اینتل برای رونق بازار ارزهای دیجیتال

خواندن مطلب بعدی ←

اندروید باکس ایرانی تسکو مدل اکو معرفی شد

یک مورد نظر

  • مشکلی هست که همه ما باهاش درگیریم و امیدوارم بیشتر از این محدود نشه.

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *