انتظار ۱.۵ میلیارد دلاری قزاقستان از استخراج ارز دیجیتال

انتظار 1.5 میلیارد دلاری قزاقستان از استخراج ارز دیجیتال

قزاقستان انتظار دارد حداقل ۱.۵ میلیارد دلار فعالیت اقتصادی از استخراج ارز دیجیتال طی ۵ سال آینده داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از کوین تلگراف، گزارشی از انجمن صنعت و بلاکچین مرکز داده قزاقستان یا NABDC تخمین می‌زند که استخراج ارزهای دیجیتال می‌تواند در پنج سال آینده ۱.۵ میلیارد دلار درآمد برای این کشور به همراه داشته باشد.

در حال حاضر، فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال شرکتی حدود ۹۸ میلیارد تنگه (۲۳۰ میلیون دلار) در سال تولید می‌کند.

آلن دورجیف، رئیس NABDC، به نقل از خبرگزاری محلی kapital.kz بیانیه زیر را صادر کرد: رقم ۹۸ میلیارد تنگه فقط یک اثر اقتصادی از شرکت‌هایی است که به طور رسمی در معدن فعالیت دارند. اگر «ماینرهای خاکستری» را در نظر بگیریم، این رقم را می توان با خیال راحت در ۲ ضرب کرد.

«ماینرهای خاکستری» به افرادی اطلاق می‌شود که عملیات استخراج کریپتوی خود را انجام می‌دهند. این انجمن خواستار مقررات بیشتر برای مبارزه با استخراج غیرقانونی معادن برای جلوگیری از کمبود احتمالی برق شد.

طبق برآورد دورجیف، معدنچیان منطقه خاکستری تقریباً ۵۰۰ مگاوات برق در قزاقستان مصرف می کنند. در اوایل ماه جاری، وزارت انرژی قزاقستان پیش نویس دستوری را برای اعمال محدودیت بر میزان برق مصرفی صنعت استخراج ارز دیجیتال پیشنهاد کرد.

طبق داده‌های دانشگاه کمبریج، قزاقستان ۱۸.۱۰ درصد از نرخ هش استخراج بیت‌کوین (BTC) جهان را به خود اختصاص داده و پس از چین که شروع به سرکوب فعالیت‌های استخراج کرد، دومین کشور بزرگ در جهان است.

این امر آن را دقیقاً پس از سهم نرخ هش ۳۵.۴۰٪ برای ایالات متحده و بالاتر از روسیه ۱۱.۲۳٪ قرار می دهد.

بر اساس ارقام  GlobalPetrolPrices، متوسط ​​هزینه برق تجاری در قزاقستان ۰.۰۵۴ دلار در هر کیلووات ساعت است که به دلیل وجود ذخایر عظیم سوخت فسیلی این کشور، بسیار کمتر از میانگین جهانی ۰.۱۲۴ دلار در هر کیلووات ساعت است.

 

→ خواندن مطلب قبلی

متاورس؛ آرمانشهر دیجیتالی و یکپارچگی دنیای مجازی و واقعی

خواندن مطلب بعدی ←

استفاده از میکروب‌ها در ساخت سوخت موشک

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *