امکان مبادله یک‌به‌یک استیبل کوین‌ها فراهم شد

توسعه‌دهنده Ohmzeus پروتکل جدیدی راه‌اندازی کرده است که به استیبل کوین‌ها اجازه می‌دهد با قیمت ثابت دقیقاً یک‌به‌یک مبادله شوند.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن به نقل از کوین تلگراف، OlympusDAO توسعه دهنده ای که روی امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) کار می کند، پروتکل جدیدی راه اندازی کرده است که به دنبال تسهیل مبادلات استیبل کوین بدون منحنی قیمت است.

در ۲۶ اکتبر، توسعه دهنده Ohmzeus اعلام کرد که آنها یک پروژه آزمایشی با نام Range را راه اندازی کرده اند که شامل استخرهای استیبل کوین غیرمتمرکز است که از منحنی قیمت استفاده نمی کنند. این برنامه نویس Range را به عنوان یک “پروتکل مبادله ارز پایدار” که برای “ترک منحنی قیمت گذاری به طور کلی” طراحی شده است، توصیف کرد.

این پروتکل از “Range Pools” استفاده می کند که فرض می کند هر دو توکن در یک استخر ارزش برابری دارند. در حال حاضر شش استخر زنده برای DAI، LUSD، FRAX، USDC، USDT، و MIM وجود دارد، اگرچه توسعه‌دهنده تاکید کرده است که آنها ممیزی نشده‌اند و کاربران نباید بیش از حدی که می‌توانند از دست بدهند، واریز کنند.

در Discord، آنها اشاره کردند که سپرده ها در استخر USDC/USDT به دلیل خطای رقم اعشار به حالت تعلیق درآمده است.

توکن ها در یک محدوده از پیش تعریف شده در پروتکل معامله می شوند.

به عنوان مثال یک استخر محدوده ۲۰/۷۰ که در آن DAI یکی از جفت‌ها است، Ohmzeus بیان کرد که از آنجایی که محدوده استیبل کوین در اولین استخر بین ۲۰ تا ۷۰ درصد تنظیم شده است، DAI باید حداقل ۲۰ درصد از مقدار را شامل شود.

به نظر می رسد حفظ برابری قیمت بین استیبل کوین ها توسط پروتکل، فرصت های آربیتراژی را به کاربران ارائه می دهد، زیرا استیبل کوین ها به ندرت با ارزش دقیقاً برابر در مکان های معاملاتی متمرکز و صرافی های غیرمتمرکز معامله می شوند.

Ohmzeus ادعا کرد که این سیستم چندین مزیت را نسبت به مبادله استیبل کوین‌ها با استفاده از بازارسازان خودکار سنتی ارائه می‌کند و به مبادله استیبل کوین یک به یک، کارمزد پایین و کارایی سرمایه اشاره می‌کند.

Ohmzeus پیشنهاد می‌کند که Range می‌تواند برای بسیج ذخایر استیبل کوین ها که توسط سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs) نگهداری می‌شود، استفاده شود، و خاطرنشان می‌کند که این پروتکل به OlympusDAO امکان می‌دهد تا “به طور سازنده ذخایر خود را در یک محیط ایزوله مستقر کند.”

→ خواندن مطلب قبلی

بانک مرکزی نیجریه ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

خواندن مطلب بعدی ←

رونمایی از پرچمدار گوشی‌های هوشمند سونی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *