الکامپ ۱۴۰۰ بهمن‌ماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران

الکامپ 1400 بهمن ماه در نمایشگاه بین المللی تهران

با تاخیر ۷ ماهه به دلیل شرایط قرمز کرونایی، بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ ۲۷ تا ۳۰ بهمن سال جاری برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری صنایع مدرن، حسین اسلامی در نشست خبری مهر ماه هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران که امروز، سه شنبه ۲۷ مهر ماه به صورت آنلاین برگزار شد، گفت: دو سال است که نمایشگاه الکامپ (الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک- الکامپ) به دلیل کرونا به تعویق افتاده است. اما به دلیل شرایط حال حاضر تصمیم داریم آن را در پایان بهمن ماه برگزار کنیم. شرکت‌ها از این نمایشگاه استقبال خوبی کرده اند.

محمد ثروتی عضو هیأت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران نیز گفت: این نمایشگاه در فضای مفیدی بالغ بر ۱۵ هزار متر مربع ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه زمان برگزاری الکامپ در تیرماه امسال به دلیل وضعیت قرمز کرونا به تعویق افتاد، گفت: هم اکنون با کاهش شیوع کرونا، امیدوار هستیم که بتوانیم الکامپ را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در بهمن ماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار کنیم.

ثروتی افزود: با وجود اینکه کرونا برگزاری الکامپ را در تیرماه تحت تأثیر قرار داد و علاوه بر هزینه‌هایی که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به دلیل عدم برگزاری این نمایشگاه، متحمل شد، شرکت‌هایی که در این نمایشگاه ثبت نام کرده بودند نیز متضرر شدند. از این رو در حال برنامه ریزی هستیم تا امتیازات خوبی در جانمایی غرفه و سایر تسهیلات جانبی برای شرکت‌هایی که قبلاً در این نمایشگاه ثبت نام کردند قائل شویم.

مدیر اجرایی الکامپ ادامه داد: انشالله نمایشگاه بیست و ششم با گستردگی بیشتر نسبت به تیرماه برگزار می شود. همچنین بخش هایی همچون الکامپ استارز را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌هایی برای حضور کشورهای منطقه به عنوان بازدیدکننده از نمایشگاه الکامپ در جریان است، گفت: هیأت تخصصی از سوریه و عراق برای بازدید از نمایشگاه الکامپ به تهران می آیند. تمامی تلاش این است که امکان تعامل بخش دولتی و خصوصی کشورهای منطقه با شرکت‌های ICT ایرانی فراهم شود.

مدیر اجرایی الکامپ با بیان اینکه حضور ۳۵۰ شرکت قطعی شده است، گفت: ۱۵ هزار مترمربع مساحت نمایشگاه است.

ثروتی در پاسخ به سوالی مبنی بر مقایسه دو نمایشگاه فناوری اطلاعات الکامپ و جیتکس تاکید کرد: ما به دنبال رقابت نیستیم. ما بازیگر مهم منطقه در حوزه ICT هستیم و به دنبال این هستیم که سهممان را از بازار فناوری اطلاعات منطقه حفظ کنیم. این موضوع ممکن نخواهد بود مگر اینکه یک برنامه ریزی بلندمدت برای برگزاری رویدادی مانند الکامپ داشته باشیم. تفاوت الکامپ با جیتکس این است که آنها از سال قبل حتی زمان برگزاری نمایشگاه سال بعد خود را می‌دانند اما در کشور ما تکلیف تاریخ برگزاری نمایشگاه و مجری برگزارکننده آن تا ۳ ماه قبل از برگزاری نمایشگاه مشخص نیست.

→ خواندن مطلب قبلی

۵۷۰۰ خدمت به شرکت‌های دانش‌بنیان

خواندن مطلب بعدی ←

سناتورها به دنبال مهار غول‌های فناوری

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *