خبر های فوری:

چهارشنبه, ۹ اسفند ۱۴۰۲, ساعت ۸:۵۸

افزایش ۲۰۰ میلیارد دلاری بازار متا با انتشار گزارش مالی فصل چهارم ۲۰۲۳

انتشار گزارش مالی فصل چهارم سال ۲۰۲۳ شرکت متا باعث شد تا سهام این شرکت با رشدی در حدود ۲۰ درصد مواجه شود.به گزارش صنایع مدرن، این میزان افزایش در حدود ۲۰۰ میلیارد دلار به ارزش بازار متا اضافه کرد.چندی قبل اندازه بازار این شرکت در حدود ۱ تریلیون دلار اعلام شده بود.در گزارش مالی سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ کمپانی متا، این شرکت از درآمد بیش از ۴۰ میلیارد دلاری خبر داده است.این عدد بالاتر از تخمین و پیش بینی تحلیلگران مالی حوزه فناوری بوده است.در مدت زمان مشابه سال ۲۰۲۲، این غول شبکه های اجتماعی درآمدی در حدود ۳۲.۲ میلیارد دلار کسب کرده بود.پیش بینی متا برای سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۴، درآمدی در حدود ۳۴.۶ تا ۳۷ میلیارد دلار است.این پیش بینی با عدد مورد انتظار تحلیگران متفاوت است.آن ها درآمد متا را در ۳ ماهه ابتدایی ۲۰۲۴ مبلغی در حدود ۳۳.۶ میلیارد دلار برآورد کرده اند.در فصل چهارم ۲۰۲۳ متا از راه تبلیغات در حدود ۳۸.۷ میلیارد دلار درآمد کسب کرد.همچنین بنا بر اعلام این کمپانی، تعداد کاربران فعال روزانه در پتلفرم فیسبوک ۲.۱۱ میلیارد نفر است.براساس این گزارش رسمی همچنین از رشد ۲۱ درصدی بازدید از تبلیغات متا حکایت دارد.
قیمت سهام متا در آخرین روز معاملاتی با رقم حدود ۴۷۵ دلار بسته شد تا ارزش بازار این شرکت را با رشدی خیره‌کننده به بالغ بر ۱.۲ تریلیون دلار برساند.ذکر این نکته جالب خواهد بود که بداینم قیمت سهام این شرکت در بدترین موقعیت در سال ۲۰۲۲، تا ۹۰ دلار کاهش داشته است.
بخش Reality Labs که پروژه‌های مربوط به واقعیت مجازی و متاورس را پیش می‌برد، هنوز توفیق خاصی نداشته است. این کسب‌وکار در فصل چهارم حدود ۴.۶۵ میلیارد دلار دیگر ضرر کرد که این رقم حتی نسبت به ۴.۳ میلیارد دلار بازه زمانی مشابه پارسال بیشتر است. بااین‌حال، درآمد این بخش با رسیدن به ۱.۰۷ میلیارد دلار از پیش‌بینی ۸۱۲ میلیون دلار تحلیلگران بالاتر بود.
متا همچنین در سال ۲۰۲۳ از تغییرات ساختار بزرگ و تعدیل نیروی گسترده خبر داد که ظاهراً برای این شرکت حدود ۳.۴۵ میلیارد دلار هزینه داشته است. تعداد نیروهای این غول دنیای فناوری تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ برابر با ۶۷,۳۱۷ نفر اعلام شده که ۲۲ درصد نسبت به پارسال کاهش یافته است.

نویسنده صنایع مدرن

→ خواندن مطلب قبلی

امضای قرارداد بزرگترین پروژه انرژی بادی فراساحلی توسط گوگل

خواندن مطلب بعدی ←

به لطف فایرفلای، اپل ویژن پرو متن را به عکس تبدیل می‌کند.

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین